"Sofra" adlı eser 100. Yıl sergisinde yer aldı

Polat Holding ve BASE iş birliğiyle düzenlenen “Birlikte ve Geleceğe” 100. Yıl adlı heykel ve kamusal alan sanat projesinde, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burcu Günay’ın ‘Sofra’ adlı yerleştirmesi de yer alma başarısı gösterdi.

"Sofra" adlı eser 100. Yıl sergisinde yer aldı
4.01.2024 - 12:31
Haber Merkezi

   Türkiye genelindeki sanatçılara yapılan açık çağrıyla toplanan yüzlerce başvuru, Oktay Duran, Dursun Gündoğdu, Elif Jalili, Erdil Yaşaroğlu, Moiz Zilberman gibi sanat dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri tarafından incelendi.

   Gelen başvurular arasından seçilen, açık alana uygun 14 heykel ve enstalasyondan oluşan eserler, “Birlikte ve Geleceğe” 100. Yıl Sergisi adı ile Piyalepaşa Çarşı’da sergilendi. 14 eser arasında Burcu Günay’ın ‘Sofra’ adlı yerleştirmesi de yer aldı. HAN Spaces Piyalepaşa’da gerçekleştirilen açılış töreninde Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız tarafından sanatçılara ödülleri takdim edildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.