Sinema Öğrencilerinden Film Festivallerinde Art Arda Başarılar

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Güner Tuncer, bitirme projesi kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emrah Erkanı danışmanlığında gerçekleştirdiği “Mola” isimli kısa filmiyle İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen festivallere damga vurdu.

Sinema Öğrencilerinden Film Festivallerinde Art Arda Başarılar
27.12.2023 - 12:26
Haber Merkezi

   Güner Tuncer’in filmi Mola, 15-17 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen 7. Afsad Uluslararası Kısa Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ile dönerken, Yeditepe Üniversitesi ile Ay Yapım ortaklığında İstanbul’da düzenlenen 3. Luma Kısa Film Festivali’nde Finalist olma başarısı gösterdi. Festival kapsamında İstanbullu sinemaseverlerin beğenisine sunulan filmin bir diğer başarısı ise İzmir’den geldi. Mola, Uluslararası 3. Bornova Kısa Film Günleri’ne seçilerek, Kurmaca Film Seçkisi başlığı altında 15-17 Aralık 2023 tarihleri arasında İzmir’de izleyicilerin beğenisine sunuldu.

   Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Duhan Kavakoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Şikar” adlı kısa film ise, 2. Kocaeli Film Festivali kapsamında Öğrenci Filmleri Finalisti olarak festivalde yer alma başarısı gösterdi. Duhan Kavakoğlu’nun filmi, 3-9 Kasım 2023 tarihleri arasında Kocaeli’de gösterime girdi.

   Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ilk mezunlarımızdan ve bölümümüzü birincilik derecesiyle tamamlayan Aslı Şura Akyol’un kısa filmi İş’sizlik Kapısı, 24. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali kapsamında 22 Aralık 2023 tarihinde Taksim AKM Yeşilçam Sineması’nda gösterime girdi. Film, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emrah Erkanı ve Öğr. Gör. Turgay danışmanlığında 2022 yılı TÜRSAK 19. Geleceğin Sineması’na seçilen finalist projeler arasında yer almıştı. Filmin kurgusu Arş. Gör. Korhan Topcu tarafından gerçekleştirilirken, projede lisans ve yüksek lisans öğrencileri aktif görev aldılar.

   Çekimleri Düzce’de gerçekleştirilen üç filmde de Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri aktif rol üstlendiler. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emrah Erkanı’nın ortak yapımcısı olduğu film Mola’nın sanat yönetmenliğini Arş. Gör. Korhan Topcu üstlenirken, Duhan Kavakoğlu’nun filmi Şikar’ın ekipman desteği Dr. Öğr. Üyesi Evren Günevi Uslu ve Öğr. Gör. Murat Uslu tarafından sağlandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.