Sanatçılardan tam not aldı

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Özkan Işık, İstanbul Daire Sanat’ın Açık Atölye Sanatçı Programı 3 aylık atölye sürecini tamamladı. Atölye, sanatseverler tarafından ilgiyle takip edildi.

Sanatçılardan tam not aldı
26.12.2023 - 13:18
İHA

   Melike Bayık, Daryo Bezkinazi, Dr. Murat Uslu ve Dr. İpek Yeğinsu’dan oluşan seçici kurul üyeleri tarafından seçilen iki projeden biri olan “Damat Bohçası” projesi, 25 Eylül- 25 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. Proje, geleneksel üretim yöntemleri ile üretilen evlilik sürecine ilişkin çeyiz nesnelerinin çağdaş sanat üretimleri ile yeniden yorumlanması ile gerçekleştirildi.

   Uygulamalar; geleneksel formda üretilen bohçaların ana formlarına sadık kalarak güncel sanat formları üzerinden yorumlandı ve geçmişin anlatısını güncel olarak yeniden anlatmak üzerinden şekillendirildi. Aynı nesne üzerinden (bohça) geleneksel ve güncelin kesiştiği noktada değişen dönüşen anlatıların yeni formları araştırılarak; hem geleneksel üretimler, hem de video art üretimleri gerçekleştirildi.

   Atölye; sanatçılar, sanat eleştirmenleri, sanat yazarları, sanat öğrencileri, küratörler, galericiler gibi sanat ve kültür dünyasının aktörleri tarafından ziyaret edildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.