“İnsanın Felaketleri” Sergisi Açıldı

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Lütfi Özden’in “İnsanın Felaketleri” başlıklı kişisel sergisinin açılışı ve sanatçı konuşması yapıldı.

“İnsanın Felaketleri” Sergisi Açıldı
22.12.2023 - 11:53
Haber Merkezi

   Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müfide Kadri Sanat Galerisinde yoğun ilgi gören “Sanatçı Konuşması” etkinliğinde Doç. Dr. Özden; serginin kavramsal çerçevesinden, üretim süreci, teknik ve düşünsel aşamalarına odaklandı. İnsanın doğa üzerindeki etkisinin son yıllarda geri döndürülemez boyutlara geldiğini vurgulayan Özden, “İnsanın Felaketleri” sergisinin de bu minvalde ortaya çıktığını söyledi. 

   İklim krizi, ekoloji odaklı yaklaşım ile bu felaketler anında, gezegeni paylaştığımız diğer canlılara da dikkat çeken Doç. Dr. Lütfi Özden,  katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayarak sözlerini sonlandırdı.

   Yaptığı başarılı çalışmaları ve sunumu için Özden’e, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk teşekkür belgesi takdim etti.

   “İnsanın Felaketleri” sergisi, insan olanın doğa üzerindeki eylemlerini gösterirken, yeninden konumumuzu sorgulayacağımız bir alana işaret ediyor. Sergi 29 Aralık’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.