Kariyer Merkezi’nden Etkili İletişim Yöntemi, Başarı ve Motivasyon

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Etkili İletişim Yöntemleri” ile “Başarı ve Motivasyon” başlıklı etkinlik, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kariyer Merkezi’nden Etkili İletişim Yöntemi, Başarı ve Motivasyon
14.12.2023 - 16:56
Haber Merkezi

   Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi’nden Öğr. Gör. Nurten Merdivenci, Düzce Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek kahve eşliğinde iletişim, başarı ve motivasyon üzerine gerçekleştirdiği konuşmasında etkili iletişim yöntemlerinden bahsetti. 

   Öğr. Gör. Nurten Merdivenci, “Etkili İletişim Yöntemleri” başlıklı sunumunda iletişim kurarken kendini tanıtma ve ifade etme üzerinde durarak etkili bir iletişimin nasıl olacağını örneklerle anlattı. İletişim kurarken yaşanan problemlere değinen ve bu problemler için nasıl çözüm üretileceğini dillendiren Merdivenci; beden dili, ses tonu ve kelimelerin iletişim türlerindeki ve insan üzerindeki etkilerini interaktif bir şekilde öğrencilerle paylaştı.

   Öğr. Gör. Nurten Merdivenci “Başarı ve Motivasyon” başlıklı bir diğer sunumunda başarının tanımını yaptı. Başarıyı etkileyen faktörlerin arasında yer alan hedefler, süreklilik ve motivasyonun dışında metanetin de önemli bir unsur olduğunu vurguladı. Öğrencilerden, kendileri için başarı hikâyesi olarak adlandırdıkları bir konuyu paylaşmasını isteyen Merdivenci, motivasyonun da başarı hikâyelerinde çok önemli bir yer tuttuğunu dile getirdi.

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.