“Sporla İnsan Olmak” Başlıklı Konferans Düzenlendi

“Sporla İnsan Olmak” Başlıklı Konferans Düzenlendi
27.11.2023 - 16:51
Haber Merkezi

   Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu Spor Komisyonu’nun düzenlediği konferansta İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Hasan Kasap, sporun insan yaşamı için neden vazgeçilmez bir aktivite olduğuna ilişkin bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

   Bireysel ve takım boyutunda spor faaliyetlerinin insan yaşamına olan etkileri üzerinde duran Prof. Dr. Hasan Kasap; sosyal hayattan düşünce yapısına kadar, birçok faaliyetin üzerinde sporun kritik derecede etkileri olduğunu vurguladı. Sporda kazanmak kadar kaybetmenin de öğrenilmesi gereken bir süreç olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Kasap, sportif faaliyetlerin toplumlar üzerindeki etkilerine de değindi.

   Katılımcılardan gelen soruların cevaplandığı etkinlik, Prof. Dr. Hasan Kasap’a, Düzce Meslek Yüksekokulu Spor Komisyonu Başkanı Öğr. Gör. Hasan Esen’in teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi. 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.