"TÜBİTAK 1001 Cumhuriyetimizin 100. Yılı Özel Çağırısı" tanıtım konferansı gerçekleştirildi

Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanlığı tarafından düzenlenen “TÜBİTAK 1001 Cumhuriyetimizin 100. Yılı Özel Çağırısı” başlıklı tanıtım konferansı, Fen Edebiyat Fakültesi Kutadgu Bilig Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

"TÜBİTAK 1001 Cumhuriyetimizin 100. Yılı Özel Çağırısı" tanıtım konferansı gerçekleştirildi
23.11.2023 - 13:40
Haber Merkezi

   Programa; Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci, Araştırma Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aysun Aydın ve Düzce Üniversitesi akademik personeli katılım sağladı.

   Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin; TÜBİTAK’ın Cumhuriyet’in 100. yılına özel çağrı açtığını belirterek, bunun çok iyi bir fırsat olduğunu ifade etti. Bu çağrı kapsamında neler yapılabileceğini, hangi konularda ve temalarda nasıl fikirler üretilebileceğini de sözlerine ekledi.

   Programda konu ile ilgili sunum gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Araştırma Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aysun Aydın; TÜBİTAK 1001 çağrısının; Cumhuriyetimizin tarihsel, kültürel, siyasal, toplumsal ve ekonomik dinamiklerini anlamayı ve gelecek vizyonuyla yeni perspektifler sunmayı amaçlayan araştırma projeleri olduğunu dile getirdi. TÜBİTAK’ın; 100 yıllık geçmişe dönülüp bu alanlarda nasıl değişimler olduğunu analiz ederek geleceğe nasıl yansıtabileceği konusunda bir perspektif sunmayı amaçladığını belirten Aydın; çağrı kapsamında önerilecek projelerin odaklanılabileceği konu başlıklarına da değindi. Çağrı kapsamında üniversiteler, araştırma merkezleri, kamu kurumları ve özel kuruluşlardan sunulan projelerin destekleneceğini ifade ederek çevrim içi başvurunun 25 Aralık 2023 tarihinde sona ereceğini vurguladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.