D.Ü'nden Proje ve Ar-Ge İş Birliği Konusunda Üçlü Protokol

Düzce Üniversitesi; OSTİM Teknik Üniversitesi ile Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. (Jeomed) arasında proje ve Ar-Ge iş birliği protokolü imzalandı.

D.Ü'nden Proje ve Ar-Ge İş Birliği Konusunda Üçlü Protokol
9.11.2023 - 13:41
Haber Merkezi

   Protokol imza törenine; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Torun, Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. sahibi Süleyman Polat, Düzce Üniversitesi’nden Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Koca Çalışkan, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mert İlhan, Doç. Dr. Demet Erdönmez, Farmakognozi Anabilim Dalı Arş. Gör. Dudu Altıntaş, OSTİM Teknik Üniversitesi heyeti ile Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş temsilcileri katıldı. 

   Rektörlük makamında gerçekleştirilen iş birliği protokolünü; Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, OSTİM Teknik Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. adına ise firma sahibi Süleyman Polat imzaladı. 

   İş birliği protokolü kapsamında taraflar arasında belirlenen alanlarda, proje çalışmaları, saha araştırmaları, bilimsel araştırma, tasarım geliştirme, ölçüm ve test hizmetleri, danışmanlık faaliyetleri, seminerler, konferanslar gibi konularda ortak çalışmalar gerçekleştirilecek. Çay Ağacı Yağı’nın Bileşenleri ve Yabani İğde Yağı (Sea Buckthorn) ile Tek Başına ve Kombinasyonları Halinde Ürün Oluşturma Projesi kapsamında ticari çıktıları olan bilimsel bir Ar-Ge çalışması da yürütülecek.

   OSTİM Teknik Üniversitesi heyeti ile Jeomed İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. temsilcileri protokol imza töreninin ardından Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi, Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret ederek gerçekleştirilen faaliyetler, yapılan bilimsel araştırmalar ve deneyimler konusunda bilgi aldı.

   Konuk heyetlerin Düzce Üniversitesi programı, araştırma ve uygulama merkezleri ziyareti ile sona erdi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.