“11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu” Başarıyla Tamamlandı

Düzce Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve üç gün süresince devam eden “11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu” (UMYOS) gerçekleştirilen oturumların ardından başarıyla tamamlandı.

“11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu” Başarıyla Tamamlandı
9.10.2023 - 12:10
Haber Merkezi

Ufuk Açıcı Bilimsel Oturumlar

   2001 yılında düzenlenmeye başlanan ve bu yıl Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen sempozyum, ufuk açıcı birçok bilimsel oturuma sahne oldu. Mesleki eğitimdeki temel yaklaşımlardan uygulamalı eğitime, işyeri eğitimi ve staj uygulamalarından yeni eğitim-öğretim modellerine, teknolojinin yeri ve öneminden mesleki eğitimin geleceğine kadar birçok konu başlığında, alanında uzman akademisyenler ve araştırmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Alanında Gerçekleştirilen En Köklü Organizasyonlardan Biri

   Mesleki ve teknik eğitim alanında gerçekleştirilen ve en köklü organizasyonlardan biri olan UMYOS’ta; günümüzde önemi daha çok artan mesleki ve teknik eğitim, nitelikli bireylerin yetiştirilmesi, sektörlerin ihtiyaç duyduğu iş gücü ihtiyacının karşılanması, üretim ve hizmet standartlarının artırılması gibi önemli kavramlar ele alındı.

Mesleki Eğitimle İlgili Yeni Yaklaşımlar Ortaya Kondu

   Mesleki eğitimle ilgili yeni yaklaşımların ortaya konulduğu sempozyumda,  meslek yüksekokulu öğrencilerinin eğitim müfredatları için yeni öneriler paylaşıldı, staj, iş yeri eğitimi, kısmi zamanlı çalışma gibi iş modelleri analiz edildi, mesleki eğitimin teşvik edilmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.

Güncel Gelişmeler, Var Olan Problemler ve Çözüm Önerileri Mayaya Yatırıldı

   11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu’nda güncel gelişmeler, var olan problemler, bu problemlere yönelik çözüm önerileri masaya yatırılarak farklı bakış açıları geliştirildi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.