Geleceğin iletişimcileri yarışmasında 1.ve 3.oldular

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından (TRT) her yıl düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan Düzce Üniversitesi yine ödüllerle döndü. Düzce Üniversitesi, Görsel Yayıncılık Belgesel Film kategorisinde birincilik, Video Haber kategorisinde ise üçüncülük ödülünün sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Geleceğin iletişimcileri yarışmasında 1.ve 3.oldular
3.10.2023 - 12:59
Haber Merkezi

   TRT Ankara Stüdyosu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Düzce Üniversitesi’nden; Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğretim elemanları ve proje danışmanları Dr. Öğr. Üyesi Evren Günevi Uslu, Öğr. Gör. Murat Uslu, Öğr. Gör. Oğuzhan Duman ile İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert katıldı.

   Programın açılışında konuşan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, 127 üniversiteden başvuru aldıklarını ifade ederek bu ilginin, yayıncılığın yanı sıra bir okul olarak da TRT’nin gücünü gösterdiğine dikkat çekti.

   Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ise bir asra yakın radyo yayıncılığı ve yarım asra ulaşan televizyon yayıncılığı ile TRT’nin köklü tecrübe ve seçkin markanın adı haline geldiğine vurgu yaparak, Türkiye yüzyılının gençlerin yüzyılı olduğunu ifade etti.

   Televizyon yayıncılığı birikimini ve sahip olduğu değerleri geleceğin iletişimcileri ile paylaşmayı amaçlayan ve 2015’ten bu yana TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nı düzenleyen TRT, geleceğin medyasına yön verecek gençlere kendilerini ifade edebilecekleri iletişim odaklı bir platform sunuyor.

   Bu amaçlarla 9.su düzenlenen yarışmada; Düzce Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü yeni mezun öğrencisi Fadime Kırmızı’nın Görsel Yayıncılık Belgesel Film kategorisindeki “Karanlık Bölge” adlı çalışması birincilik ödülüne layık görüldü. Büyük mutluluk yaşayan Fadime Kırmızı, kendilerine bu fırsatı veren TRT’ye, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e, danışman akademisyenlere, ailesine ve arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

   Düzce Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 3.sınıf öğrencisi Sena Yılmaz’ın Görsel Yayıncılık Video Haber kategorisindeki “Nart’ın Çocukları” adlı çalışması ise üçüncülük derecesi elde etti.

   Geçtiğimiz yıllarda da TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda birçok ödülü bulunan Düzce Üniversitesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da en prestijli ödülün sahibi olarak başarılarına bir yenisini eklemiş oldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.