DÜZCE ÜNİVERSİTESİ PERFORMANS VE TECRÜBE PAYLAŞIMI TOPLANTISINA KATILDI

Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Abdurrahim Aydın; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ev sahipliğinde ve Yükseköğretim kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın başkanlığında düzenlenen Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Performans ve Tecrübe Paylaşım Toplantısı’na katıldı.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ PERFORMANS VE TECRÜBE PAYLAŞIMI TOPLANTISINA KATILDI
17.07.2023 - 17:21
Güncelleme 17.07.2023 - 17:21
Haber Merkezi

   YÖK tarafından yürütülmekte olan "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı"  kapsamında düzenlenen toplantı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

   YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yaptığı konuşmada; yapısal değişim niteliğindeki en önemli girişimlerden birisi olan üniversitelerin misyon farklılaşması odaklı ihtisaslaşmasına yönelik çalışmaları, üniversiteler ve tüm paydaşlarla bundan sonra da güçlendirerek devam ettirmeyi düşündüklerini ifade etti.

   Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı’nın etkin ve verimli şekilde yürütülmesi ve hedeflenen bölgesel çıktılara ulaşılabilmesi için her kesimin büyük çaba harcadığına dikkat çeken Prof. Dr. Erol Özvar, destek verenlere teşekkür etti.

   Program, Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversite Rektörlerinin ihtisaslaşma faaliyetlerine ilişkin karşılıklı bilgi alışverişi ve tecrübe paylaşımıyla sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.