Prof. Dr. Kara; ‘Emin olmadığınız e-postaları açmayın’

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, bilgi güvenliği ve farkındalık ile ilgili bililer vererek “Kimliğinden emin olmadığınız kişilerle telefon veya e-posta ile bilgi paylaşmayın” dedi.

Prof. Dr. Kara; ‘Emin olmadığınız e-postaları açmayın’
3.03.2022 - 13:05
Haber Merkezi

   Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen Mart Ayı Konferans Serisi’nde bilgi güvenliği konusu ele alındı.

   Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, “Bilgi Güvenliği Farkındalığı” başlıklı bir sunum yaptı.

   Bilgi güvenliğini; bilginin, izinsiz veya yetkisiz bir biçimde erişim, kullanım, değiştirme, ifşa etme, ortadan kaldırma, el değiştirme ve hasar verilmesini önleme olarak ifade eden Prof. Dr. Kara, bilgi güvenliği ile kişi ve kurumların karşılaşabilecekleri tehdit ve tehlikelerin daha önceden analizlerinin yapılarak gerekli önlemlerin alınmasının sağlamaya çalışıldığını kaydetti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.