Düzce Üniversitesi Rektörü ihtisas üniversiteleri toplantısına katıldı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK Başkanlığı tarafından yürütülen "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı" kapsamında, 22 üniversite rektörüyle Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde bir araya geldi. Toplantıya Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da katıldı.

Düzce Üniversitesi Rektörü ihtisas üniversiteleri  toplantısına katıldı!
12.11.2021 - 18:19
Güncelleme 12.11.2021 - 18:22
Haber Merkezi

   Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Lavanta Tepesi Otel’de gerçekleştirilen ihtisas üniversiteleri toplantısına; Düzce Üniversitesi ile birlikte Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Muş Alpaslan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi, Munzur Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi rektörleri katıldı.

   Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın açılış konuşmalarının ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı'nda yer alan Üniversitelerin faaliyet performanslarının izlenmesi ve tecrübe paylaşımı amacıyla belirli aralıklarla toplantılar düzenlediklerini ifade etti. Salgın nedeniyle uzun süre ara verilen buluşmalara Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile devam ettiklerini belirten Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK'ün "kalite, çeşitlilik, farklılık ve bölgesel gelişme odaklı" bir planlama anlayışını ve yaklaşımını önemsediğini vurguladı. Üniversitelerin program çerçevesinde, bölgesel kalkınmanın sağlanmasında öncü, yönlendirici ve aktif rol oynamalarının hedeflendiğini söyleyen Prof. Dr. Özvar, Batman, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karamanoğlu Mehmet Bey, Munzur ve Hacı Bektaş Veli Üniversitelerini de yeni ihtisas üniversiteleri olarak açıkladı.

   Program, ihtisas Üniversitesi Rektörlerinin ihtisaslaşma faaliyetlerine ilişkin karşılıklı bilgi alışverişi ve tecrübe paylaşımıyla sona erdi.


 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.