Rektör Sözbir Akçakoca’da Lise Öğrencileriyle Buluştu

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, TÜGVA Akçakoca Temsilciği tarafından düzenlenen "Kariyer Günleri" etkinliği kapsamında Akçakoca’da lise öğrencileriyle bir araya geldi.

Rektör Sözbir Akçakoca’da Lise Öğrencileriyle Buluştu
27.12.2023 - 12:02
Haber Merkezi

   “Türkiye Yüzyılında Uydu ve Uzay Teknolojileri Semineri” adı altında Akçakoca Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen programa;  Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arif Güngör, Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Aykan Gülbahar, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

   Program, TÜGVA Akçakoca İlçe Temsilcisi Halil İbrahim İşlek’in açılış konuşmasıyla başladı. TÜGVA’nın her zaman hakkı ve hakikatin yanında olacak, medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesiller yetiştirilmesi amacıyla kurulduğunu söyleyen Halil İbrahim İşlek, bu amaç doğrultusunda gençlerin ruhsal, fiziksel, manevi ve akademik gelişmelerine katkıda bulunacak faaliyetler gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. 

   Açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Türkiye’nin uzay teknolojilerine sahip olmasının ülkemizin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak bu alanda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğiyle ilgili stratejik değerlendirmelerde bulundu.

   Ülkemizin aktif olarak yörüngede görevlerini yapan uyduları olduğunu söyleyen Rektör Sözbir, Türkiye’nin hem görüntüleme hem de haberleşme uydusu üreten 10 ülke arasında olduğunun altını çizdi. 

   Uydu ve uzay teknolojileri alanındaki bilgi ve deneyimleri katılımcılarla paylaşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, yol gösterici açıklamalarda bulunarak konuyla ilgili ufuk açıcı bir konuşma gerçekleştirdi. 

   Program, soru-cevap ve TÜGVA Akçakoca İlçe Temsilcisi Halil İbrahim İşlek tarafından Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’e plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.