Öğrencilere Kampüsü Verimli ve Aktif Kullanma Yolları Anlatıldı

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi’nin düzenlediği, “Düzce Üniversitesi Kampüste Sosyal Yaşam” adlı söyleşi; @duzceuniversite instagram sayfasından canlı olarak gerçekleştirildi.

Öğrencilere Kampüsü Verimli ve Aktif Kullanma Yolları Anlatıldı
11.10.2023 - 16:53
Haber Merkezi

  Moderatörlüğünü Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Zeynep Kömür’ün üstlendiği bilgilendirme etkinliğinde; Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney öğrencilerin kampüste işlerini kolaylaştıracak konular hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

   Her yıl öğrenciler için ilkyardım, işaret dili, gitar, İngilizce ve bilgisayar gibi birçok alanda ücretsiz kurslar düzenlediklerini söyleyerek sözlerine başlayan Güney; öğrencilere, ders programlarına uygun şekilde kısmi zamanlı çalışma imkânı sunduklarını da dile getirdi. Ayrıca; sosyal ihtiyaçlar, ders çalışma alanları, öğrencilere sunulan destekler, öğrenci toplulukları, yarışmalar ve öğrencilerin faydalanabilecekleri rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinden bahsetti. 

   Merkez Futbol sahası, yüzme havuzu, tenis kortları, kapalı halı saha, fitness salonu ve voleybol-basketbol sahaları gibi üniversitenin öğrencilere sunduğu spor tesisleri hakkında da öğrencileri bilgilendiren Tahir Güney; yemek bursu, Kızılay butik yardımı gibi öğrencilere verilen destekler hakkında detaylı bilgiler aktardı. Düzce Üniversitesi olanaklarının oldukça iyi olduğunu vurgulayan Güney, Üniversite yerleşkesinin; eğitim, araştırma ve geliştirme çalışmalarının yanında; sosyal, kültürel ve spor alanında da bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her türlü aktiviteye cevap verebilecek nitelikli donanıma sahip olduğunu vurguladı.

   Program öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılması ile son buldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar