Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu Bal Arısı Zehri İle İlgili Çalışmaları Uluslararası Platformda Anlattı

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkez (DAGEM) Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, uluslararası kongrelerde bal arısı zehri ile ilgili bilgi ve deneyimlerini anlattı.

Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu Bal Arısı Zehri İle İlgili Çalışmaları Uluslararası Platformda Anlattı
16.06.2023 - 16:59
Haber Merkezi

   Nahçıvan Devlet Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi ortaklığı ile düzenlenen Birinci Uluslararası Apiterapi ve Doğa Kongresi (I. International Apitheraphy and Nature Congress) ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından çevrim içi olarak düzenlenen, Arı Bilimleri Kongresi’ne (International Congress on Bee Sciences), davetli konuşmacı olarak katıldı.

   Çok sayıda bilim insanı ve araştırmacının yer aldığı bu kongrelerde, DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu Düzce Üniversitesi’nde yaptığı “Bal Arısı Zehrinin Kanser Üzerine Etkilerine Yönelik Sonuçları” çalışmasını (Anticancer Activity of Honey Bee Venom and  Components against Brain Cancer), paylaştı. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.