Ak Parti'den YEDAM açıklaması: Üyelerden savunma istenmedi!

Ak Parti Düzce İl Başkanlığı, Yeşilay'ın Düzce Belediyesi'nden talep ettiği arsaya, parti kararının aksinde ret oyu kullanan Ak Parti Belediye Meclis üyeleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

Ak Parti'den YEDAM açıklaması: Üyelerden savunma istenmedi!
6.11.2021 - 14:10
İHA

   Yeşilay'ın Düzce'de Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) kurulması için Düzce Belediyesi'nden talep ettiği arsaya, parti kararının aksine Ak Parti belediye meclis üyelerinden üçü ret biri ise çekimser oy kullandı.

   Bazı basın organlarında ret ve çekimser oyu veren meclis üyelerinin savunmasının istendiği yönünde haberler yer aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Düzce İl Başkanlığı söz konusu meclis üyelerinden savunma istenmediğini söyledi.

   Ak Parti'nin açıklaması şu şekilde:

   "Ak Parti Belediye Meclisi Grup toplantılarında imar konuları gündeme gelmez ve bu konularda Belediye Meclis Üyeleri kararlarını özgür iradeleriyle vererek oylarını o doğrultuda kullanırlar.

   Basında yer aldığı gibi, AK Parti Düzce İl Başkanlığı olarak Belediye Meclis üyelerimizden YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) konusuyla alakalı herhangi bir savunma alınması söz konusu değildir".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.