SPORA VE SPORCUYA DESTEK VEREN ÖZLÜ’YE PLAKET

Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen ve tüm spor camiasını buluşturan iftar programına Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de katıldı. ASKF Başkanı Murat Postoğlu tarafından spora ve sporcuya yönelik büyük desteklerinden dolayı Başkan Özlü’ye plaket takdim edildi.

SPORA VE SPORCUYA DESTEK VEREN ÖZLÜ’YE PLAKET
14.03.2024 - 14:03
Haber Merkezi

   Spor camiasını bir araya getiren Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) İftar Programı, bir düğün salonunda gerçekleşti. Programa; Düzce Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, CHP Milletvekili Tanju Özcan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık ile kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı.

                               “ÖZLÜ, DÜZCE’YE BÜYÜK KATKILAR SAĞLADI”

   ASKF Başkanı Murat Postoğlu yaptığı açılış konuşmasında, Başkan Faruk Özlü’nün sporda tesisleşme anlamında Düzce’ye büyük katkılar sağladığını ifade ederek, “Özellikle Şıralık Kompleksi, Kiremitocağı 19 Mayıs Gençlik Kompleksi, Düzcespor’un Yeni Stadı ve spor yatırımlarına yönelik projeleri için sayın başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

   TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, son yıllarda spor yatırımlarının arttığına dikkat çekerek, yatırımların ilçelere yayıldığından söz etti. Başkan Faruk Özlü’nün göreve geldiği günden itibaren tüm kulüpleri dolaşıp, destek sağladığını ve tesisleşme anlamında gerçekten büyük işler yaptığını vurgulayan Özlü, “Önümüzdeki dönemde amatör spor camiasına çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Kendisine tüm spor camiası adına hürmetlerimizi sunuyoruz” dedi.

          “ÖZLÜ’NÜN GİRİŞİMLERİ İLE 1 MİLYAR TL’NİN ÜZERİNDE YATIRIM ALDIK”

   Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce’nin 115 milli sporcusu olduğunu, bütün ilçelerde futbol altyapısı ile ilgili sahaların bulunduğunu ve sporu tabana yaymak adına birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini anlattı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın ilimize teşriflerinde, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün de girişimleri ile 1 milyar TL’nin üzerinde yatırım aldıklarını ifade eden Yazıcı, “İnşallah bu yatırımları icraata dönüştürdüğümüzde Düzce’mizin yaklaşık 20 yıllık spor altyapısını tamamlamış olacağız. Çalışmalarımıza her daim destek olan değerli belediye başkanımız ile kurduğumuz Spor Akademisinden söz etmek istiyorum. Düzce Belediyesi birçok alanda zorluk çeken amatör spor kulüplerimize mali ve kurumsal katkılar sunmaktadır. Ben sizlerin huzurunda sayın belediye başkanımıza spora ve sporcuya vermiş olduğu destekten dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Sporun tabana yayılmasında Düzce Valiliğimizin talimatları, Düzce Belediyemizin destekleri ve ilimizin değerli milletvekillerinin de katkıları ile yaklaşık 34 bin lisanssız sporcuya ulaştık. İnşallah bu sene de artarak devam edecek ve Düzce’mizden nice milli sporcular çıkacak” ifadelerini kullandı.

   AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, daha çok lisanslı sporcu yetiştirmek üzere siyasiler ve yerel yöneticiler olarak yüksek gayret gösterdiklerini vurguladı. Yetişkin kadınların spora yönlendirilmesi noktasında teşvikleri artırmak istediğini ifadeden Keşir, Düzce’nin spor şehri olması adına yapılan çalışmalardan övgüyle söz etti. 

   CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, “Düzce’nin bir çocuğu olarak Düzce’ye faydalı ne varsa ben oradayım. Bu gençleri yetiştirmek, onları doğru yönlendirmek bizim işimiz” diye konuştu.

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, spor yatırımlarının ve sporcuya desteklerinin artarak devam edeceğini kaydetti.

   Düzce Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce’de bürokrasi ve siyaset camiasının Düzce’deki sportif faaliyetleri desteklemek için gayet gösterdiğini memnuniyetle müşahede ettiğini belirterek, devlet olarak amatör spora destek olduklarını dile getirdi.

   Konuşmaların ardından ASKF Başkanı Murat Postoğlu, spora ve sporcuya desteklerinden dolayı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye plaket takdim etti.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.