Çakar'dan 'büfe' sorusu: Scooterlar devre dışıysa büfelerde ne şarj edilecek?

İyi Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ender Çakar, belediye meclisinde büfe ihalesinin gündeme gelmesiyle birlikte, konuyla ilgili görüşlerini aktardı.

Çakar'dan 'büfe' sorusu: Scooterlar devre dışıysa büfelerde ne şarj edilecek?
6.05.2022 - 14:07
Haber Merkezi

   Düzce Belediye meclisi gündemine "300 adet akıllı bisiklet ve 4 adet Mobil büfe" başlığı altında gelen ihale ile alakalı İyi Parti Düzce Teşkilatı adına görüşlerini bildiren İyi Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ender Çakar "Gerek Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü, gerek AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin gerekse de Ak Parti yetkililerince çeşitli mecralarda defalarca üzerinde en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü, tüm detayların ihale metninde yazdığı ve fizibilitesi mükemmel bir biçimde incelenmiş olan ihale sureci ile alakalı görüş bildirenlerin art niyetli oldukları ifade edilmişti. Bugün ise ilk ihalenin iptal edildiğini ve gerekçe olarak da bakanlık tarafından scooterların yetki dışı bırakılmasının gösterildiğini hayretler içerisinde dinlemekteyiz" dedi. 

   "İlk ihalede şehrin çeşitli yerlerine Büfeler konmasının sebebini 'scooterlar şarj edilecek' gerekçesi ile kamuoyu ile paylaşan Düzce Belediyesi, scooterlar devre dışı ise neyin büfelerde şarj edileceğini kamuoyu ile paylaşmalıdır. Büfe sayısı 7 iken neden 4 olmuştur, scooterlar şarj edilmeyecek ise büfelerin kentin en işlek yerlerine konmasını kamuoyuna nasıl izah edeceksiniz?" diyen Çakar, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'yü kamuoyunu aydınlatmaya davet etti. 

   Çakar, "İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak il ve ilçe başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve teşkilat mensuplarımız olarak size yapacağımız öneri sudur: Gelin bu başarısız ve plansız çalışmanız ile Düzcelileri daha çok mağdur ve mutsuz etmeyin. Eğer ilk ihaleyi alan İzmirli firmaya verilmiş bir taahhüdünüz yok ise, ihaleyi şampiyon olup tüm kente büyük mutluluk yasatan Düzcespor'a verelim ve başarımızı 2. ligde de kalıcı hale getirmenin yollarını arayalım. İl başkanımız, biz meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarımız bu kararınızda sizin yanınızda olacak, şehrin birlik ve beraberliğine katkı sunmanızı destekleyecektir" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.