Belediyeden Birol Şahin'e: Kıroğlu hiçbir zaman Kaynaşlı'da görev yapmadı!

Düzce Belediyesi, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'in olimpiyatlara hazırlanan sporcu Sabri Kıroğlu'na yönelik iddialarına yanıt vererek, sporcunun hiçbit zaman Kaynaşlı Belediyesi Spor Kulübü'nde görev yapmadığını söyledi.

Belediyeden Birol Şahin'e: Kıroğlu hiçbir zaman Kaynaşlı'da görev yapmadı!
29.04.2022 - 14:26
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi, olimpiyatlara hazırlanan sporcu Sabri Kıroğlu'nun Kaynaşlı Belediyesi'nde görev yaptığını ve Düzce Belediyesi'nin daha önce sahip çıkmadığını iddia eden Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin'e yanıt verdi.

   Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

   "Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Sayın Birol ŞAHİN sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak sporcu Sabri Kıroğlu’nu konu alan ve Düzce Belediyesini itham eden bir takım suçlamalarda bulunmuştur.

   Sporcu Sabri Kıroğlu ile ilgili Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Resmi Sporcu Bilgi Formu belgesi aşağıda sunulmaktadır. Resmi Belgeden de görüleceği üzere (EK) Sporcu Sabri Kıroğlu, 07.01.2022 tarihinden beri Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcusu olarak görev yapmaktadır.

   Ayrıca, yaklaşık bir yıldır da Spor Akademimizin antrenörlüğü görevini yürütmektedir. Sporcumuzun Bonservisi de İstanbul Sanat ve Spor Kulübü Derneği’nden alınmıştır.

   Düzce İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Bilgi Formu Belgesinin incelenmesinden görüleceği üzere, Sayın Sabri Kıroğlu hiçbir zaman Kaynaşlı Belediyesi Spor Kulübünde görev yapmamıştır.

   İslami hassasiyetleri iddiası bulunan bir insanın mübarek Ramazan ayında “siyasi çıkarları için”“düzeysiz” ve“yalan” söylemlerde bulunması Düzceli kardeşlerimizin takdirine bırakılmaktadır."

Şahin ne demişti?

   Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin ise iddiasında şu ifadeleri kullanmıştı:

   "Kaynaşlı Belediyesi karate hocası Sabri Kıroğlu, katada dünya şampiyonu olunca Düzce Belediyesi'nin dikkatini çekmiş olacak ki onu transfer etmek için yüksek rakamlar teklif etmiş. Sabri Kıroğlu'na şampiyon olmadan önce sahip çıkmayan Düzce Belediyesi, şampiyon olduktan sonra harekete geçiyor."