Kefeli'den Günden'e yanıt ve teklif: Söylediklerimi teyit ettiniz!

İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Belediye Meclis Grup Başkanvekili Hasan Günden'in kendisi için "kamuoyunu yanıltıcı iddialarda bulunmaktadır" ifadelerine yönelik bir açıklama yaptı.

Kefeli'den Günden'e yanıt ve teklif: Söylediklerimi teyit ettiniz!
13.04.2022 - 14:18
Güncelleme 13.04.2022 - 14:19
Haber Merkezi
2

   İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Belediye Meclis Grup Başkanvekili Hasan Günden'in kendisi için "kamuoyunu yanıltıcı iddialarda bulunmaktadır" ifadelerine yanıt verdi.

   "Yaptığınız açıklamayı tekrar okuyun, benim tüm söylediklerimi aslında teyit ettiğinizi göreceksiniz" diyen Kefeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

   "Denetim Komisyonu üyesi olarak Düzce Belediyesinin 2021 yılına ait komisyon raporunda katılmadığım hususları gerekçeleri ile birlikte komisyon ve belediye meclis başkanlığına sunup, meclis toplantısında da okuyarak meclisin ve kamuoyunun bilgisine sundum. 

   Meclis toplantısında söyleyecek sözü olmayan Düzce Belediye Başkan yardımcısı Ve Ak Parti Düzce Belediyesi Grup Başkan Vekili Sayın Hasan Günden, Düzce basına yaptığı açıklamada, benim yalan, yanlış, saptırıcı ifadeler kullandığımı, siyasi ahlaktan uzak olduğumu söylemiş.

   Sayın Hasan Günden, benim rapor üzerinde söylediğim konularda itirazınız vardı ise bunu mecliste ifade edip cevabını alacaktınız. 

   Yaptığınız açıklamayı tekrar okuyun, benim tüm söylediklerimi aslında teyit ettiğinizi göreceksiniz."

Kira tahsilatı 

   "Kira tahsilatının %11.01 olduğunu ben değil, Belediyenin bütçe gelir kesin hesap cetveli söylüyor. 

   Sorun esnafın veremediği üç kuruş kira değil, bizim hiçbir açıklamamızda da bu yok zaten. Önemli olan Belediye tarafından kirası ödenen ve Belediye şirketlerine devredilen Samandere şelalesi tabiat anıtı, Aydınpınar şelaleleri tabiat parkı, Düzce kasrı sosyal tesisleri, Erguvan sosyal tesislerinin kiralarını soruyoruz. Asfalt plenti Beltaş a aitmiş istediğini yaparmış. Biz asfalt plent tesisinin yerini Beltaş'a kiraya vermeyip sattık da kimsenin haberi mi yok."

Akıllı scooterlar 

   "Biz diyoruz ki akıllı scooterlar ve mobil büfelerle ilgili 2021 yılında hiçbir ödeme yapılmamış, sizde alınmıştır diyemiyorsunuz. Yasal işlem başlattık diyorsunuz. Ne zaman başlattınız. Hangi yasal işlemleri yaptınız. Biz komisyonda bu konuda bir yasal işlem başlatıldığını da görmedik. 

   Belediye’ye ait Melen Su Park içinde bulunan Düğün Salonu ve stantlar ile Millet Bahçesindeki kıraathane ve büfelerin elektrik sayaçlarının belediyeye ait olmasına da itiraz edemiyor sadece tahakkuk edilen sarfiyatın talep edildiğini söylüyorsunuz."

Logo tasarım bedeli 

   "Logo tasarım ve tanıtım işi fiyat araştırmasına teklif  veren iki firmanın da aynı kişiye ait olduğuna da itiraz edemiyorsunuz. Aynı kişinin iki firması teklif  veriyor biri logo tasarımını, biri tanıtım işini alıyor. Tanıtım işini alan firması promosyon ürünlerini vermesi gerekirken, diğer firma sevk irsaliyesi ile teslim ediyor. Bunlara da itiraz edilemiyor.

   Sahi siz neye itiraz ediyorsunuz. 

   Sayın Hasan Günden buyurun bu konuları ve komisyon raporunda ki diğer konuları kamuoyu önünde bir TV programında birlikte tartışalım. Var mısınız?"

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Güner Kaltu
  Güner Kaltu
  15.04.2022 02:08

  Sayın Kefeli ,sizi ilk önce bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim. Sayın günden sizinle tv de böyle bir proğrama çıkaçak kadar donanımlı biri olduğunada inanmıyorum. Bunlar yalnızca nasıl götürüz peşinde olan zavallılar ilgilenmeyin çalışmalarnızdan dolayı yeniden teşekkür ediyorum. İyiki İYİ PARTİ var yoksa geçmişde olduğu gibi hiç birşeyden haberimiz olmayaçak.

 • M a y
  M a y
  13.04.2022 18:43

  Bunlar tv ye ancak önceden hazırlanmış kendi yandaş gazetecilerin karşısına çıkarlar orada da ancak sazanları kandırırlar