Cemşit'ten Özlü'ye bir dizi soru: Gerçek gündeme dönmenizi tavsiye ediyoruz!

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün Belediye Meclisi'ne başkanlık etmesinin ardından Özlü'ye bir dizi soru yöneltti.

Cemşit'ten Özlü'ye bir dizi soru: Gerçek gündeme dönmenizi tavsiye ediyoruz!
9.04.2022 - 15:38
Haber Merkezi

   "1100 gün sonra Düzce Belediye Meclisi’ne başkanlık eden Başkan Faruk Özlü belediyeye tarihi bir gün yaşattı" diyen CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye bir dizi soru yöneltti.

   Cemşit, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

   "Başkanlık ettiği günde icraatlarını anlatan Faruk Bey’e cevaplaması için birkaç sorumuz olacak.

   Düzce’nin 50 yıllık planını yapacağız diyen Başkan Özlü, bugünün ihtiyaçlarını karşılayamazken nasıl 50 yıllık planı gerçekleştireceksiniz?

   İktisat ve Kalkınma Kongresine, Düzce Üniversitesi dahil Düzce’nin önemli değerlerini çağırma nezaketi göstermeden kimlerle, nasıl Düzce’nin geleceğini şekillendireceksiniz?

   Düzce’nin değerleri ile oynayarak Düzce’ye nasıl sahip çıkacaksınız?

   Resmi törenlere katılmama nedeniniz ile meclis toplantılarına katılmama nedeniniz aynı mıdır?

   Tarımı yok etme pahasına 1.Derece tarım alanlarını imara açarak, şehir mezarlığında ağaç katliamına göz yumarak Düzce’nin ölüsüne bile saygı duymayarak nasıl Düzce’ye damga vuracaksınız?

   Düzce’nin en önemli sorunu olan "hava kirliliğine” tüm duyu organlarınızı kapatmışken nasıl olupta bu doğa harikası şehrimizin elli yılının planlamasını yapacaksınız.

   Ülkemiz gibi şehrimizin de ana gündemi ekonomik buhran, yoksulluk, hayat pahalılığı, önlenemeyen zamlar olduğu bu dönemde yöneticilik yapan sizlerden şehrimizin 50 yıllık planını oluşturmanızı beklemek hayalcilikten başka bir şey olamaz. 

   Sizleri, vatandaşlarımızın gerçek gündemine dönmenizi ve sokağa inerek yaşanan sıkıntıları bizzat görmenizi tavsiye ediyoruz. 

   Üzülerek söylüyoruz ki Düzce’ye bu dönemde daha öncekiler gibi Belediyecilik adına hiçbir şey katmadınız, katacak gibi de görünmüyorsunuz. Bırakın artık, bizler Düzceliler olarak şehrimizin planlamasını yapabiliriz." 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.