Belediyeden açıklama: "Bu odaklar iftira ve karalama kampanyası başlattı"

Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulübü Yönetim Kurulu, spor projelerine yönelik "şeffaf olmama" suçlamalarına karşı bir açıklama yaptı.

Belediyeden açıklama: "Bu odaklar iftira ve karalama kampanyası başlattı"
22.09.2022 - 17:06
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulübü, spor projelerine yönelik iddialara cevap verdi. Yapılan açıklamada: "Kulübümüz kurulduğu günden itibaren Düzce’mizin sahip olduğu bölgesel ve coğrafi avantajları kullanarak şehrimizin tüm çocuklarına ve gençlerine sporla buluşma imkânı sağlamayı amaç edinmiştir. Bunu gerçekleştirirken de şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından amatör kulüplere, bütün güç odaklarını bir araya getirerek nitelikli, profesyonel ve kurumsal bir anlayış ile hareket etmiştir. Bu kapsamda Kulübümüz Düzce Belediyesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde şehrimizdeki tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında 15.547 sayıda çocuğumuza ulaşarak yetenek taraması testleri yapmıştır."

"30 branşta, 64 antrenör ile 18.758 sporcuya ulaşılmıştır"

   "Kuruluşumuzdan bu yana 2021 yaz 2021 kış ve 2022 yaz spor okulları kapsamında 30 branşta 64 antrenör ile 18.758 sporcuya ulaşılmıştır. Spor okulları ve takım sporları dışında, bireysel spor faaliyetleri ile uğraşan şehrimiz sporcularının ulusal ve uluslararası müsabakalara katılabilmeleri noktasında maddi ve manevi destek vermekteyiz. Böylelikle Düzce’mizin ismini hiç bir karşılık beklemeden ulusal ve uluslararası arenalarda duyurmaya gayret göstermekteyiz."

"Önemli olan Düzce’miz ve Düzceli gençlerimizin geleceğidir"

   "Kulübümüz, şehrimizin tüm sporcularına olan desteklerinin yanı sıra 8 branşta altyapı çalışmalarına da aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Altyapı branşlarımızdan ve şehrimizle özdeşleşmiş olan güreş branşımızın sporcularının sezon içindeki tüm çalışmalarına ve ülkemizin farklı bölgelerinde yapılan; gerek minder, gerekse çayır güreşi ve yağlı güreşlere bireysel veya takım olarak katılım sağlanması noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamıştır. Özellikle güreş branşı başta olmak üzere, sporcularımızın ihtiyaç duydukları sosyal destek, beslenme, malzeme, ulaşım ve fiziksel alan ihtiyaçları eksiksiz şekilde giderilmektedir. Yapılan başarılı yatırımlar, eğitimler ve çalışmalarımız sonucunda Türkiye’nin sayılı ve büyük kulüplerinin başarılı sporcularımıza yaptıkları transfer teklifleri, olağan ve gururlandırıcı bir durumdur. Sporcularımızın gelecekleri adına bu tarz tekliflerde, her zaman sporcu ve ailelerini düşünmeye devam edeceğiz. Önemli olan Düzce’miz ve Düzceli gençlerimizin geleceğidir."

"Bu projemiz bazı münferit kişileri rahatsız etmiştir"

   "Düzce’mizin, sporda geleceğine yön verecek olan uzun soluklu bu projenin
şeffaf, hesap verilebilir ve kurumsal bir yapı ile yönetilmesi, geçmişte
hasbelkader bazı makamlara gelmiş, devletimizin ve Düzce'mizin maddi ve
manevi imkânlarını, hesap vermeden, sorgusuzca kullanmayı alışkanlık
haline getirmiş bazı münferit kişileri rahatsız etmiştir. Bu kişiler
defaatle, oluşturmaya çalıştığımız bu kurumsal yapıya, alışmış oldukları
fütursuz davranışlarla müdahil olmaya çalışsalar da başarılı
olamamışlardır. Kendi istediklerini elde edemeyen bu odaklar başta,
sporun ve sporcunun yanında olma konusunu kendisine görev edinmiş
Belediye Başkanımız Dr. Faruk ÖZLÜ’yü ve Düzce Belediyesi Spor Akademisi
Kulübü yönetimini çeşitli mecralarda mesnetsizce iftira ve karalama
kampanyası başlatmışlardır."

    "Bizler ise başkaları gibi dedikodu, kişisel ve şahsi menfaatlerin
peşinde değil, Düzce’mizin çocukları ve gençleri için sahip olduğumuz
tüm imkânlarla çalışmaya, üretmeye ve başarılar elde etmeye devam
edeceğiz. Bu süreçte bizlerden desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen
başta Belediye Başkanımız Dr. Faruk ÖZLÜ ve Kulüp Başkanımız Muzaffer
LEBLEBİCİ’ye teşekkür eder şükranlarımızı sunarız."