Günden, su sorununu anlattı

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, kentin selden etkilenmesi ve susuz geçen süreci değerlendirerek, belediyenin şehrin tamamının su ile buluşturulması için 7/24 esasına göre çalıştığını ifade etti. Günden, mağduriyet yaşanmaması için ise sadece son iki günde 2 bin 300 ton su dağıtımı gerçekleştirildiğini söyledi.

Günden, su sorununu anlattı
3.07.2022 - 18:02
Güncelleme 3.07.2022 - 18:07
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Düzce’yi etkisi altına alan şiddetli yağışların ardından Beyköy’den geçen ve şehrin su ihtiyacını karşılayan Uğur Suyu ana regülatörünün ve 4 kilometrelik ana isale hattının hasar görmesinin ardından yaşanan su kesintisiyle ilgili bir açıklama yaptı. 

   Yoğun yağışların ardından Ana su hattına giden yol ve su hattının kaybolması nedeniyle kent merkezinin bir bazı noktalarına su verilememesinden ötürü belediyenin ilgili birimleri tarafından yeni bir regülatör oluşturulduğunu hatırlatan Başkan Yardımcısı Hasan Günden, “Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’nün yönlendirmeleri ve işin en kısa sürede tamamlanmasına yönelik verdiği talimatla haftalarca sürecek bir çalışmayı 3 güne sığdırarak vatandaşımızı mağdur etmemek için gayret ettik” dedi.

"HER GÜN TANKERLE SU TAKVİYESİ"

   Olumsuz hava şartları ve bölgenin durumundan dolayı aksamalar yaşandığını dile getiren Günden, “Bir yandan ekiplerimiz yeni regülatör yapmak için yoğun bir çalışma gerçekleştirirken diğer taraftanda vatandaşlarımızın susuz kalmamaları adına her gün tankerle su takviyesi gerçekleştirdik. Başta devlet hastanesi, camiler, kamu kurumları, yurtların depoları ve son 2 günün de Bahçeşehir de bulunan terfi istasyonu olmak üzere toplam 200 tanker ile yaklaşık 2 bin 300 ton su takviyesi yaptık” şeklinde konuştu.

"BORULARDAKİ HAVA, SUYUN İLERLEMESİNİ ETKİLİYOR"

   Mahallelere yönelik oluşan talepleri de göz ardı etmeden su dağıtımlarına devam ettiklerini de dile getiren Günden,  “Yeni regülatörden suyumuzu sisteme verdik. 900 kilometrelik bir hatta suyun dağılımı hemen olmuyor. Bu arada bir arızadan ötürü suyumuzu kesmek durumunda kaldık ancak kısa sürede bitirerek suyu yeniden sisteme verdik. Doğal olarak suyun ilk katlara daha hızlı gelirken, üst katlara  çıkması ise biraz zaman alıyor. Bir de boruların içerisindeki havadan ötürü suyun ilerlemesi yavaş oluyor. Bu bizim elimizde olan bir şey değil, sonuçta bölgemiz son yılların en büyük afetlerinden birininyaşadı. Düzce Belediyesi olarak halkımızın mağduriyet yaşamaması, yaşanan mağduriyetlerinde en kısa sürede giderilmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.