KIŞ DÖNEMİ ÖNCESİ 3.TUR İLAÇLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Düzce Belediyesi sonbahar-kış dönemi öncesi şehir merkezi başta olmak üzere 56 mahalle ve 11 mücavir alan genelinde sivrisinek ve haşere mücadelesini sürdürüyor. Çalışmaların başladığı günden bu yana 3. Tur ilaçlama çalışmalarını devam ettiren Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Mücadele Birimi ekipleri vatandaşların da larva ve erginlerle mücadele konusunda tedbir almalarını istedi.

KIŞ DÖNEMİ ÖNCESİ 3.TUR İLAÇLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
27.12.2023 - 15:32
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi ortak kullanım alanları başta olmak üzere sonbahar-kış dönemi öncesinde artan sivrisinek ve haşere ile mücadele çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Mücadele Birimi, sezon başından bu yana 3. Tur devam eden ilaçlama çalışmaları kapsamında 2 bin fosseptik kuyusu ile rögar, yağmur mazgalları ve sürekli durgun su bulunan ve biriken alanlarda gündüz saatlerinde 5 farklı ekiple larva ve uçkun mücadelesini sürdürüyor.

   Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ilaçlama çalışmalarının ayrıntılarına değinilerek,  “Larva ve uçkun haşere mücadelemize ek olarak her mahallede haftanın belirli günlerinde gece saatlerinde koordineli şekilde hacimsel ilaçlama devam etmektedir” denildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.