Baharda yeni mekan Asar Deresi olacak

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, inşası devam eden ve son günlerde çalışmaların hızlandığı Asar Deresi Projesinin baharda tamamlanacağını söyledi.

Baharda yeni mekan Asar Deresi olacak
12.12.2023 - 11:57
İHA

   Düzce Belediyesi’nin kentin dört bir yanında eş zamanlı olarak devam eden büyük projelerinden biri olan Asar Deresi’nde çalışmalar devam ediyor. Dere üzerinde inşa edilecek asma köprü aparatlarının Düzce’ye ulaşması ile köprü bağlama çalışmalarına başlayan ekipler, alandaki düzenlemeleri hızla yürütürken Başkan Faruk Özlü hem işçilere moral desteğinde bulunmak hem de projenin durumunu incelemek üzere şantiye alanını ziyaret etti. Burada mühendis, şantiye şefi ve işçilerle görüşen Faruk Özlü, köprünün yerleştirilen ilk tabliyesi ve aşamaları hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Birinci köprü yılsonuna bitiyor

   Köprü imalat ve montajı hakkında bilgiler veren Özlü; “Asar Deresi Projemiz hızla ilerliyor. İnşallah yılsonuna kadar birinci köprüyü tamamlamış olacağız. Montaj devam ediyor. Burası Düzce’nin merkezinde, kalbinde çok güzel bir yer olacak” ifadelerini kullandı.

“Bu hazırladığımız ikinci projedir”

    Asar Deresi Projesinin çok daha erken bitirileceğini ancak süreçte bazı sorunlar yaşandığını aktaran Başkan Özlü açıklamasında “Geçmişte burada bir takım mühendislik hesaplamaları bakımından sıkıntılarla karşılaştık ve projeyi iki defa yaptık. Bütün imalatlar tamamlandı artık montaj aşamasındayız. Bahardan itibaren insanlarımız Asar Deresi üstünde dinlenecekler, çay, kahve içecek, sohbet edecekler. Burası gerçekten de bütün vatandaşlarımızın son derece beğenisini kazanacak, şehrimize çok yakışacak bir yer olacak” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.