Kafkas anıt rölyefinin yeri hazırlanıyor

Düzce Sabiha Ulusoy Kütüphanesinin bulunduğu alana konuşlandırılacak olan ve Kafkas toplumunun tarihi sürecini anlatan ‘Kafkas Anıt Rölyefi’nin yerleştirileceği bölgede hazırlıklar başladı.

Kafkas anıt rölyefinin yeri hazırlanıyor
29.11.2023 - 14:32
İHA
1

   Düzce Belediyesi, Başkan Dr. Faruk Özlü öncülüğünde bir çok vizyon projenin hayata geçirilmesini sağlarken, şehrin değişimi, dönüşümü ve markalaşması noktasında da başta eğitim yatırımları olmak üzere vatandaş odaklı sosyal belediyecilik çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda, Düzce’ye yeni okulların yanı sıra Millet Kütüphanesi ile birlikte kazandırılan ve Uzunmustafa Mahallesindeki eski Konak Gazinosu bölgesine inşa edilerek hizmete sunulan Sabiha Ulusoy kütüphanesi, önemli bir eksiğin giderilmesini sağladı.

   Başkan Dr. Faruk Özlü’nün Sabiha Ulusoy Kütüphanesinin temel atma töreninde ifade ettiği, Kafkas toplumlarını yansıtacak kalıcı bir eser hazırlığı çalışmaları da hız kazandı. 2,2 metre yüksekliğinde ve 8 metre boyunda olacak şekilde çalışılan, Kafkas toplumlarının acılarını, kültürlerini yansıtacak rölyefin konulacağı yerin betonu atıldı.

   Rölyef, kısa süre içerisinde tamamlanarak Sabiha Ulusoy Kütüphanesinin yanında kendisi için hazırlana bölüme yerleştirilecek.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzce'li..
    Düzce'li..
    29.11.2023 17:02

    Halkın olanı Halka vereceğiz yalnızca slogan mış.. İnsanların Çay, Kahve, sohbet kültürünü yok edip, düz sıra bank lara mahkum ettiler.. İlk defa 23 Nisan parkı Masa ve kamelyaları ile Güzel oldu.. Bence Avni Ayol , İnönü, Küçüksuyu ve Konağı da tekrar Halka hizmet eder hale getirmeliler.. Merkez caminin orayı gidip bir Görün, soluklanmaya oturan Kadınların yanına kimler oturuyor.. Öyle bir kültür yok..