BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN 12 KASIM MESAJI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Başkan Özlü mesajında Düzce’de deprem riskinin hep akıllarda olduğunu ve bu riske karşı dayanıklı yapılar inşa edildiğine dikkat çekti.

BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN 12 KASIM MESAJI
11.11.2023 - 17:03
Haber Merkezi
1

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 12 Kasım Düzce Depremi’nin 24. Yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Mesajında depreme hazırlık konuları ve Düzce’de imar çalışması stratejilerinden söz eden Başkan Özlü, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabırlar diledi.

   Başkan Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin fay hatları ve deprem kuşağında yer alması ve bu riskin Düzce’de de bulunması dolayısıyla imar ve iskan işlerinden sorumlu olmamız bizi bu konuda daha duyarlı ve dikkatli davranmaya teşvik ediyor. Bizler biliyoruz ki; deprem doğanın yapısında var olan ve olağan bir gelişmedir. Bizlerin yapması gereken en önemli iş depreme dayanıklı yapılar inşa etmektir. Bundan 24 yıl önce iki büyük deprem ile sarsılan şehrimiz, 12 Kasım’da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki yıkıcı deprem ile en büyük hasarı aldı. Bu bizler için acı bir tecrübe olurken şehirleşme bakımından her geçen yıl daha teknolojik altyapılar ve daha dayanıklı yapılar ile ders aldığımızı gösterdik. Bunun en büyük kanıtı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yatay mimari çağrısına harfiyen uymamız ve şehrimizdeki yapıların %80’ini yenilememiz oldu. Nitekim 23 Kasım’da yaşadığımız korkunç sarsıntıda hiçbir yıkımla karşılaşmadık, vatandaşlarımızın bilinçli davranışları ile kriz sürecini sorunsuz şekilde atlattık. Bu vesile ile yıllar önce yaşanan bu büyük acıda ailesini, yakınlarını ve sevdiklerini enkaz altında ebediyete uğurlayan her bir vatandaşımıza tekrar başsağlığı diliyor, tüm hemşehrilerime geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum. Allah ülkemizi, Aziz Millet’imizi her türlü afetten korusun.”

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Alphan İnan
    Alphan İnan
    12.11.2023 08:09

    12 kasım Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Allah(C.C) ailelerine sabır versin.

Resmi İlanlar