HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla organizasyon düzenleyerek Hayvan Konukevi’nin kapılarını çocuklar için açtı. Ziyarete giden minikler Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün de sürprizi ile karşılaşırken tesiste bakımı yapılan sokak hayvanları için mama bağışı yaptı.

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET
4.10.2023 - 16:39
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve rehabilitasyonu için çalışmalarını sürdürürken 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla örnek bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. D-655 Akçakoca Yolu üzeri Kurtsuyu mevkiinde faaliyetlerine devam eden Hayvan Konukevi sürekli olarak ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürürken bugün konuk ettiği çocuklarla unutulmaz bir güne imza attı. Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla tesise ziyarette bulunan minikler önce konukevini gezerek Veteriner Hekimlerden ve personellerden bilgi aldı ve bakım noktalarının bulunduğu alanda yavru sokak hayvanlarını gönüllerince sevdi.

   Birçok miniğin korkularını yendiği ziyarette Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı ikram ve hediyelerle mutlulukları katlanan çocuklar Hayvan Konukevi’de elleri boş gelmedi. Merkezde tedavi ve bakımları yapılan sokak hayvanlarının beslenmesi amacıyla kendi aralarında topladıkları paralarla mama alan çocuklar, hediyelerini Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne teslim etti.

BAŞKAN ÖZLÜ DE ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMADI

   4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde hayvan sevgisi ile bilinen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de tesise ziyarette bulundu. Aynı zamanda ziyarete gelen çocuklara da sürpriz olan buluşmada Başkan, çocuklarla tek tek selamlaşarak ziyaretleri sırasında sokak hayvanlarına vermeleri için mama dağıttı.

SOKAK HAYVANLARI DOĞAL YAŞAM ALANINA KAVUŞUYOR

   Kısa bir süre önce Destek Hizmetler Müdürlüğü kaynakları ile inşası tamamlanan Hayvan Konukevi Sosyal ve Serbest Yaşam Alanı da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Başkan Özlü yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek “can dostlarımız bize emanet dedik, bu güzel tesisimizde sokak hayvanlarının doğal yaşam alanından kopmadan hayatlarına devam edeceği bir yer oluşturduk. Şimdilik toplamda 1000 metrekare alanı düzenledik ve üç bölüme ayırdık. İlk bölümü küçük ırkların yaşam alanı yapıp burayı da vatandaşlarımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz. Burada amacımız hemşehrilerimiz burada gelip onlarla vakit geçirebilecek, yakınlık kurulacak ve böylece sahiplendirmeyi teşvik edeceğiz. İkinci bölümde ise ampute edilen can dostlarımız hayatlarına devam edecek. Son bölümde ise yaşı ilerlemiş ve doğal hayatında kendine bakamayan sokak hayvanlarımız için hazırlandı. Teras ve altında barınak alanlarını yaptığımız bu alan gibi düzenlemelerimiz sürecek ve yasaklı ırklar için de bir çalışma hayata geçireceğiz, hazırlıklarımız tamam. Biz can dostlarımızı seviyoruz, yaşam alanlarımızın ortak olduğunu biliyor ve bu bilinçle hareket ediyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.