DÜKKAN ÖNÜNE KUM DÖKEN ŞAHSA 30 BİN TL CEZA

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, toplumsal hayatın sağlıklı işleyişinin engellenmesi şikayeti üzerine Konuralp bölgesinde yaptığı denetimde, dükkan önüne kum döken şahsa yönelik 30 Bin TL’lik cezai işlem uyguladı.

DÜKKAN ÖNÜNE KUM DÖKEN ŞAHSA 30 BİN TL CEZA
27.09.2023 - 16:03
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kentin her bölgesinde rutin denetim ve kolluk görevlerini yerine getirmeye sosyal hayatın her alanda sağlıklı, güvenli ve eşit şekilde sürdürülebilmesine yönelik denetimlerini sürdürüyor.

  Ekipler, 153 Beyaz Masa üzerinden kendilerine ulaşan şikayete yönelik Konuralp Bölgesinde denetim gerçekleştirdi. Bir dükkanın önüne kum dökülmesi suretiyle maddi zarara yol açıldığını tespit eden ekipler, dükkan sahibinin kiracısını çıkartmak için böyle bir yol izlediği bilgisini edindi.

   Konunun mahkemeye sirayet ettiği bilgisine de ulaşan ekipler, toplumsal hayatın sağlıklı işleyişini engellediği gerekçesi ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde kumu döken şahsa yönelik 30 Bin TL’lik cezai işlem gerçekleştirdi. Kesilen ceza şahıs tarafından peşin olarak ödendi.


Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar