ÖZLÜ;"Mevlid kandilimiz mübarek olsun"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü mesajında; birlik ve beraberliğin devamlılığına vurgu yaparak mübarek günün vesilesi ile duaların kabul olması temennisinde bulundu.

ÖZLÜ;"Mevlid kandilimiz mübarek olsun"
26.09.2023 - 13:07
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Hicri Rebiülevvel ayının 13. gecesi olduğu kabul edilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in dünyaya gelişinin sembolü Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılın son kandili, Mevlid Kandilinin faziletinden bahsettiği ve vatandaşların kandilini kutladığı mesajında Başkan Özlü, şu ifadelere yer verdi: “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in, Yüce Rabbi’mizin ‘habibi’ sıfatı ile bizleri hidayete çağırmak için dünyaya teşrif ettiği tarih olarak benimsediğimiz kutlu gece; Mevlid Kandili birliğimizi, beraberliğimizi, Allah’a olan teslimiyetimizi daim kılsın. Alemlere rahmet peygamberimize layık bir ümmet olmamıza, Allah’ın hoşnut olduğu kulları arasına girmemize vesile olsun. Bu kutlu gece; iyiliği, dürüstlüğü, bilgiyi araştırmayı, öğrenmeyi ve çalışkanlığı Aziz Milleti’mize vazgeçilmez kılsın. Hz. Allah, ona her zaman yaklaşırken af kapılarının ardına kadar açıldığı bu huşu gecesinde bizleri dualarda buluştursun, hiçbir zaman ayırmasın. Bu vesile ile sevgili hemşehrilerimin, tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, hayırlı ve mübarek olmasını temenni ediyorum.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.