Bahçelievler ve Sallar'a konuk oldu

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mahalle ziyaretleri kapsamında Düzceliler’e misafir olmaya devam ediyor. Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin eşlik ettiği ziyaretler kapsamında Başkan Özlü Bahçelievler ve Sallar mahallelerinde vatandaşlarla sohbet etti.

Bahçelievler ve Sallar'a konuk oldu
22.09.2023 - 14:30
Güncelleme 22.09.2023 - 14:30
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, vatandaşlarla hasbihal ettiği ve gelen taleplerin anında çözüme kavuşturulduğu mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Bahçeşehir Bölgesi’nde bulunan Bahçelievler ve Sallar mahallelerinde hemşehrilerine misafir olan Başkan Özlü ilk durağı Bahçelievler’de Bahçeşehir isminin hikayesini anlatarak vatandaşlara hitap etti. Daha sonra mahalle sakinlerinin taleplerini can kulağı ile dinleyerek tek tek cevapladı, yapılması gerekenler konusunda da ilgili başkan yardımcısına talimat verdi.

“BAHÇEŞEHİR İSMİ BURAYA DEĞER KATTI”

   Başkan Dr. Faruk Özlü, Bahçeşehir isminin hikayesi ile eski Vali Cevdet Atay’ın anısını anlattığı konuşmasında ismin bölgeye değer kattığından bahsederek şöyle konuştu: “Kalıcı Konutlar’a neden Bahçeşehir dedik? Kalıcı, geçici konut bu isimler hep depremi çağrıştırıyor. Elbette deprem bizim gerçeğimiz, unutmuyoruz ama sürekli de bu ismi anmak olmuyor. Bu yüzden burada isim değişikliği yaptık. Bu bölgeye Bahçeşehir deyince ne oldu? Önceki valimiz şöyle bir anısını anlatmıştı. Dedi ki; ben atandım, Düzce’ye yazım çıktı, bir bakayım bu şehir ne var diyerek gece saatlerinde şehri gezmeye çıkmış. Vali konutu nerede diye sormuş ve oraya giderken Bağlantı Yolu’ndaki astığımız Bahçeşehir tabelasını görünce şöyle demiş; demek ki valilik konutu Düzce’nin en kıymetli yerinde. Yani bu isim valimizde böyle bir düşünce oluşturmuş. Yani arkadaşlar olgu önemli ama algı da önemli. Ben valimizin bu anısını dinlediğimde düşündüm ki; amaç hasıl oldu. Bu isim buraya değer katıyor.”

“BURASI VATANDAŞLARIMIZIN ARZUSU İDİ”

   Vatandaşlarla Yeşil Vadi’de buluşan Başkan Özlü daha önce alanda bulunan Güreş Salonu’nun kaldırılması konusuna da değinerek şunları söyledi: “Ben seçim döneminde burada vatandaşları dinlerken burada daha önce bulunan Güreş Sahası’nı kimsenin istemediğine şahit oldum. Eski halini istisnasız herkes geri istiyordu. Orayı kaldırdık, tribünleri aldık. Şıralık spor alnına taşıdık. Gören var, görmeyen var. Orada çok güzel bir yer yaptık. Peki burası ne oldu? Burayı da bir etkinlik alanına dönüştürdük. Yaz sineması olsun, konser olsun. sosyal faaliyetler olsun diye bu etkinlik alanı yaptık. Sonra bir isim koymak istedik. Baktık yeşillikler içinde, adını da Yeşil Vadi koyduk.”

“SİZ MEMNUNSANIZ, BİZ BAŞARILIYIZ”

   Daha sonra Sallar mahalle sakinlerini ziyaret eden Başkan Özlü, vatandaşların taleplerini almadan önce belediye hizmetleri hakkında bilgi aktarılmasını isteyerek hemşehrilerine şöyle hitap etti: “Eksik kaldığımız ne varsa sizlerle konuşmak için buradayız. Bu buluşmalarımızın siyasi maksadı yoktur, insani toplantılardır. Muhtarımız ile sürekli iletişim halindeyiz. Sallar mahallemizin ne ihtiyacı var bunların çetelesini tutuyoruz. Yaptıklarımız var, yapamadıklarımız var. Sizlerle bunları konuşacağız. Müsaade ederseniz bizim notlarımız olanlar üzerinden konuşalım, eksikleri siz bize söyleyin. Yalnız değilim, ekibimle buradayım. Sizler memnunsanız, biz başarılıyız. Bütün gayretimiz sizin gönlünüzü kazanmak ve bu dünyadan ayrıldıktan sonra hayırla anılmak içindir. Burada bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkürler, Allah sizlerden razı olsun.”

   Ziyaretlerin sonunda Başkan Özlü, mahalle ziyaretlerinin planlanan takvim çerçevesinde düzenli olarak devam edeceğini belirterek vatandaşlarla vedalaştı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.