TEKSTİL ATIKLARI EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

Düzce Belediyesi “Sıfır Atık Uygulamaları” kapsamında tekstil ürünlerinin geri dönüşümünü sağlamak amacıyla çalışma başlattı. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü sorumluluğu altındaki 250 farklı noktada giysi ve tekstil atığı kumbarası yerleştirdi.

TEKSTİL ATIKLARI EKONOMİYE KAZANDIRILACAK
11.09.2023 - 17:23
Güncelleme 11.09.2023 - 17:25
Haber Merkezi
1

   Düzce  Belediyesi çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Katı Atık Tesisi’nde yürütülen çalışmalara ek olarak şehrin genelinde atıkların kaynağında ayrıştırılmasını sağlamak amacıyla tekstil atıkları için yeni bir uygulama başlatıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hizmet sınırları içinde eski giysi ve tekstil atıklarının toplanması için kumbaralar yerleştirildi.

250 FARKLI NOKTAYA YERLEŞTİRİLDİ

   Hizmet sınırları içinde 250 farklı noktaya yerleştirilen kumbaralar sayesinde evlerde oluşan giysi, ayakkabı ve tekstil atıkları (battaniye, örtü, perde, havlu vb.) düzenli olarak türüne uygun şekilde bertaraf edilmesi için toplanacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada çevre kirliliğinin engellenmesi amacıyla yapılan çalışmanın geri dönüşüme katkı sağlayacağına dikkat çekildi.

GERİ DÖNÜŞÜM YELPAZESİ GENİŞLEDİ

   Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaşanabilir bir çevrenin sürekliliğini sağlamak amacıyla geri dönüşüm hedeflerini her geçen gün büyütürken kullanılmış giysi ve tekstil atıklarının, kumbaralar sayesinde evsel atıklardan ayrı olarak toplanmasını sağlayacak. Ekipler, söz konusu atıkların kaynağında ayrıştırılması ile yeniden kullanımı, geri dönüşümü ve ikincil hammadde olarak ekonomiye kazandırılması ile çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Gülseven Tavus
    Gülseven Tavus
    14.09.2023 07:44

    Cam şişeler için de bir kumbara konsa çok iyi olacak.