DÜZCE BELEDİYESİNDEN ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİ ÖNLEME PROJESİNE DESTEK

Düzce Belediyesi, Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi doğrultusunda Düzce’ye gelen ailelerin çocuklarına yönelik bir dizi etkinlik düzenledi. Çocuk Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklere katılan 50 çocuk, hem eğlendi hem de birbirinden farklı atölyeleri deneyimleme fırsatı buldu.

DÜZCE BELEDİYESİNDEN ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİ ÖNLEME PROJESİNE DESTEK
31.08.2023 - 12:31
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi, insan hayatına dokunan sosyal farkındalık projelerine verdiği desteği tüm hızıyla sürdürüyor. Son olarak mevsimlik tarım için Düzce’ye gelen işçilerin çocuklarına yönelik etkinlik düzenleyen Düzce Belediyesi, 50 çocuğun hem eğlenmeleri hem de eğitim görmelerine katkı sağladı. 

   Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Çocuk Üniversitesi, hazırladığı etkinlik takvimiyle fındık toplamak için Düzce’ye gelen tarım işçilerinin çocukları ile bir araya geldi. İlk olarak animasyon filmi izleyen 50 çocuk daha sonra hep birlikte karaoke etkinliği yaptı. 

   Öğle yemeğinde çocuklarla bir araya gelen çocuk üniversitesi yetkilileri, yakın ilgi gösterdikleri ve her ihtiyaçları ile ilgilendikleri çocuklarla birlikte daha sonra pasta kesti. Keyifli zaman geçiren ve üniversite bünyesinde bulunan eğitim atölyelerinden de faydalanan çocuklar, fiziksel gelişim, görsel sanatlar ve müzik atölyelerinde bol kahkahalı ve eğlenceli vakit geçirdi.

   Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi kapsamında Düzce Belediyesi Çocuk Üniversitesinde unutulmaz bir gün geçiren çocuklar, bugün ise Gez-Gör otobüsü eşliğinde Düzce’nin doğa, tarih ve turistik yerlerine keyifli bir yolculuk gerçekleştirecek.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.