Başkan ÖZLÜ;“BU ZAFER 7’DEN 70’E VERİLEN ONURLU MÜCADELENİN ESERİDİR”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. Yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bu kutlu zafer kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle 7’den 70’e verdiğimiz onurlu mücadelenin eseridir” dedi.

Başkan ÖZLÜ;“BU ZAFER 7’DEN 70’E VERİLEN ONURLU MÜCADELENİN ESERİDİR”
29.08.2023 - 16:00
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

   30 Ağustos Zaferinin, Türk milletinin ordusuyla bütünleştiği ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda ettiği bir mücadelenin sonucu olduğuna değinen Başkan Özlü, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Büyük Zafer'in 101. yıl dönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kutlu zafer kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle 7’den 70’e verdiğimiz onurlu mücadelenin eseridir. 

Bu büyük zaferle bizi tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı, mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde, hiçbir şartta bağımsızlık ve hürriyetimizden ödün vermeyeceğimizi tüm dünyaya ilan etmiş olduk.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı zaferin 101. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Düzceli hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten kutluyorum.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.