DÜZCE İTFAİYESİ CAN DOSTLARIN YANINDA

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, park halindeki bir otomobilin egzozuna sıkışan kedi ihbarı üzerine harekete geçerek, kedinin sağlıklı şekilde kurtarılmasını sağladı. Dakikalar süren çalışma sonucu yavru kedi kurtarılırken, itfaiye ekiplerinin çalışması ise kameralara yansıdı.

DÜZCE İTFAİYESİ CAN DOSTLARIN YANINDA
28.08.2023 - 17:41
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşların can ve mal güvenliklerini korumak adına görev ifa etmesinin yanında can dostların ihtiyaç duyduğu anlarda da yanlarında olmayı sürdürüyor. Yaşanan son olayda itfaiye ekiplerinin bir otomobilin egzozuna sıkışan yavru kediyi kurtarma çalışmaları kameralara yansıdı.

   Aziziye Mahallesi eski hastane otoparkında aracını çalıştırmak isteyen vatandaşın aracını çalıştıramaması ve sesler gelmesi üzerine aracın egzoz kısmında kedi olduğunu fark etti. Yaklaşık 6 saat uğraşmasına kediyi yerinden çıkartamayan vatandaş, 153’ü arayarak Beyaz Masa üzerinden ihbarda bulundu.

   Ardından ihbarla ilgili bölgeye yönlendirilen İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmayla dakikalar içerisinde yavru kediyi sağlıklı şekilde egzozdan çıkardı. Kurtarma operasyonun görüntüleri an be an kameralar ile görüntülendi.

   Korku dolu anlarla kurtarılmayı bekleyen yavru kedi daha sonra gerekli sağlık kontrollerinin yapılması için Veteriner İşleri Müdürlüğüne teslim edildi.
Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.