BU TESİS, TEMİZ ŞEHİR DÜZCE İÇİN ÇALIŞIYOR

Düzce Belediyesi Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi, 2023 yılının ilk 6 ayında 357,57 ton tıbbi atığın imha edilmesini sağladı.

BU TESİS, TEMİZ ŞEHİR DÜZCE İÇİN ÇALIŞIYOR
7.08.2023 - 12:58
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Temiz Şehir Düzce’ çatısı altında hizmete geçirilmesini sağladığı Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi, Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında tıbbi malzeme kullanımı gerçekleştirilen tüm kurum ve kuruluşlardan toplanan atıkların steril hale getirilerek bertaraf edilmesine katkı sağlamayı sürdürüyor.

   Toplanan atıkların Otoklavla Sterilizasyon yöntemi ile bertaraf edildiği tesis, kısa süre içerisinde Düzce’de önemli bir eksikliğin giderilmesine katkı sağlarken, 2023 yılı itibariyle de kuruluş amacı doğrultusunda hizmet vermeye devam etti. 

   Tesisin, bu yılın ilk 6 aylık döneminde 357,57 ton tıbbi atığın toplanarak, standartlara uygun şekilde bertaraf edilmesini sağladığını dile getiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzcemizin sağlıklı, temiz ve daha yaşanabilir bir yer haline getirilmesi noktasında önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Merkezi de bunlardan bir tanesi. Başarılı şekilde çalışmalarına devam eden tesis, bundan sonra da aynı doğrultuda ilimize ve bölgemize hizmet verecek” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.