ASAR DERESİ PROJESİ’NDE SIRADA MONTAJ ÇALIŞMALARI VAR

Düzce Belediyesi tarafından yürütülen ve TBB ödüllü Asar Deresi Projesi’nde çalışmalar devam ederken proje kapsamında dere üzerine yerleştirilecek köprü çelik aksamlarının tedarik aşaması %95 oranında tamamlandı, üretim çalışmaları devam ediyor. Ankara’da üretilen çelik aparatlar 15 gün içinde Düzce’ye getirilecek.

ASAR DERESİ PROJESİ’NDE SIRADA MONTAJ ÇALIŞMALARI VAR
1.08.2023 - 14:18
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün vizyon projelerinden biri olan Asar Deresi Projesi deprem ve sel gibi olumsuzluklar yaşanmasına rağmen aksamadan devam ediyor. Düzce Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında köprü ayaklarının beton kısımları tamamlanırken proje yapısında güvenlik katsayısının artırılması sebebiyle çalışmalar kontrollü şekilde ilerliyor. Daha önce konu hakkında açıklamada buluna Başkan Özlü Asar Deresi üzerine inşa edilecek çelik köprünün beton ayaklarının 8 şiddetinde 1 dakika sürecek sarsıntıya dayanacak kabiliyette inşa edildiğini belirtmiş, aynı şekilde Asar Deresi’nde tam debi akış olması halinde de projenin zarar görmeyeceğini aktarmıştı.

ÇELİK APARATLAR ÜRETİLDİ, SEVKİYAT BAŞLIYOR

   Teknik incelemeler yapımın her aşamasında devam ederken, köprü imalatının Ankara’da yapıldığı ve 3 aylık süreç içinde çelik aksamların %95 oranında tamamlandığı açıklandı. Başkan Özlü’nün aktardığı bilgilere göre; köprü ayaklarında çalışmaların tamamlanması ile birlikte 15 gün içinde sevkiyat yapılacağı, kademeli olarak köprü inşaatının başlayacağı belirtildi.

   Başkan Özlü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Asar Deresi Projesi bizim en hassas noktalarımızdan biri. Bu konuda deprem ve sel ile sınandık, mühendislik çalışmaları kapsamında buranın güvenlik katsayılarını olması gerektiği gibi yaparken daha da artırdık. Bu aslında yaptığımız işi geciktirmedi, hemşehrilerimize şunu ifade etmek isterim; proje takvime uygun şekilde ilerliyor. Trafiğe kapalı olan alanlarda da bu çalışmalara paralel olarak gereken düzenlemeyi yapacağız. Asıl önemli olan köprü çelik bağlantılarını yaparken burada büyük vinçler çalışacak. Vatandaşlarımızı risk altında bırakmamak için iş güvenliğine büyük önem veriyoruz. Şimdi Ankara’da üretimi bitmek üzere olan çelik köprü aparatlarının sevkiyatı başlayacak. 2 hafta sonra bu aparatları getirmeye başlıyoruz. İnşaat alanının uygun hale getirilmesi ile bunların montajı başlayacak. Yakından takip ediyoruz, projeyi en kısa sürede bitireceğiz” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar