OKUL İNŞAATLARININ SON DURUMUNU YERİNDE GÖRDÜ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ikili eğitimin sonlandırılması noktasında şehre kazandırılan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu ve 24 derslikli Azmimilli İlkokulunun yapım çalışmalarını yerinde inceledi. 24 derslik+ spor salonu olacak şekilde yapılacak yeni okul alanını da gezen Başkan Özlü, yetkililerden gereken çalışmaların hızlıca tamamlanmasını istedi.

OKUL İNŞAATLARININ SON DURUMUNU YERİNDE GÖRDÜ
12.07.2023 - 15:49
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kentteki ikili eğitim sonlandırılarak öğrencilerin fiziki şartları iyileştirilmiş, nezih, ferah ve daha sağlıklı ortamlarda eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri adına ön ayak olduğu eğitim yatırımlarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

İLK DURAK KASIM AKTAŞ ORTAOKULU

   İlk olarak Aziziye Mahallesinde eski SGK binasının bulunduğu alanda 24 dersliği hayırsever iş insanı Kasım Aktaş 24 dersliği ise Milli Eğitim Bakanlığı ve Düzce Belediyesi tarafından yapılan Kasım Aktaş Ortaokulunu inceleyen Başkan Özlü’ye İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, belediye başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri eşlik etti.

   Okulun son durumu hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Başkan Dr. Faruk Özlü, kalan eksikliklerin de bir an önce tamamlanarak okulun eğitime hazır hale getirilmesini istedi.


AZMİMİLLİ İLKOKULUNDA SONA YAKLAŞILDI

   Ardından Azmimilli Mahallesinde bulunan Düzce Belediyesi arsası üzerinde yapımına başlanan Azmimilli İlkokuluna geçen Başkan Özlü ve beraberindeki heyet, devam eden inşaat çalışmalarını yerinde takip etti. Okulun tüm alanlarını detaylı şekilde gezen Başkan Dr. Faruk Özlü’ye inşaat yetkilileri tarafından devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

YENİ OKUL GELİYOR

Darıcı Mahallesi terminal mevkiinde bulunan Düzce Belediyesine ait 10 bin metrekarelik alanda yapılacak olan 24 derslikli okul ve spor salonunun yerinde de inceleme gerçekleştiren Başkan Özlü, kısa süre içerisinde inşa çalışmalarına başlanması beklenen yeni okulla birlikte Düzce’de ikili eğitim sorununun ortadan kalkacağını ifade etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar