SU KANAL EKİPLERİ, KANALLARI AÇIK TUTMAK İÇİN MÜCADELE ETTİ

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 8-9 Temmuz tarihlerinde yoğun yağışların etkisi altında kalan Düzce’de meydana gelen sel ve taşkınlar nedeniyle 97 vakaya müdahalede bulundu. Can ve mal güvenliğini ön planda tutarak hareket eden müdürlük, selde etkilenen tüm canlıların yardımına koştu.

SU KANAL EKİPLERİ, KANALLARI AÇIK TUTMAK İÇİN MÜCADELE ETTİ
10.07.2023 - 17:20
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi, hafta sonu yaşanan yoğun yağışlardan ötürü teyakkuz
halinde hareket ederek tüm birimleri ile şehir genelinde yaşanması
muhtemel olumsuzlukların bertaraf edilmesi için mücadele eti.  İtfaiye
Müdürlüğü de bu doğrultu da hareket ederek, 2 gün boyunca 54 personel,
19 araç ile selle mücadele çalışmalarına destek verdi.

97 VAKAYA MÜDAHALE EDİLDİ

   Müdürlük, Alo 153 Beyaz Masa üzerinden kendilerine ulaşan tüm talepleri
tek tek inceleyerek müdahale önceliğine göre hareket ederken, arama kurtarma, su baskını ve su tahliyesi şeklinde cereyan eden 97 vakanın başarılı şekilde sonuçlandırılmasını sağlarken diğer talepleri ise ilgili birimlere yönlendirerek, çalışmalarının hızlı şekilde sürdürülmesine yardımcı oldu. Müdürlüğe bağlı ekipler ayrıca, 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden kendilerine ulaştırılan vakalara da anında
müdahale ederek mağduriyetlerin giderilmesini sağladı.

15 BÜYÜKBAŞ KURTARILDI

   Düzce’deki her canlının yaşam hakkını korumak adına mücadelesini sürdüren ekipler, insan yaşamının yanı sıra selden etkilenen diğer canlıların da kurtarılması noktasında büyük bir özveri örneği sergileyerek Gürcü Çiftlik Köyü başta olmak üzere ahırlarda mahsur kalan hayvanları da kurtardı. Ekipler, yaptıkları kurtarma çalışmalarında 15 büyükbaş hayvanın sel sularında çıkarılarak güvenli alanlara tahliye edilmesini sağladı.

SU KANAL MÜDÜRLÜĞÜNDEN  KANAL AÇMA VE VİDANJÖR HİZMETİ


   Öte yandan, Su Kanal Müdürlüğü ekipleri ise selle mücadele çalışmaları kapsamında geçtiğimiz Cuma akşamından itibaren hafta sonunu da yoğun mücadele ile geçirerek selden etkilenen alanlardan gelen talepler doğrultusunda 200 kanal açma, 150 de vidanjörle su çekme işlemi olmak üzere toplam 350 vakaya müdahale ederek çalışma gerçekleştirdi.

   Müdürlüklere bağlı ekipler, gelen ihbarlar neticesinde arama kurtarma, su baskını ve su tahliyesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.