KSS VE MELEN SU PARK’TA SU POMPALAMA VE BALÇIK TEMİZLİĞİ YAPILACAK

Düzce Belediyesi hafta sonu boyunca etkili olan yağış sonrası yaşanan su baskınlarının izlerini silmek için tam kadro sahada. Gece saatlerinden itibaren hazır bulunan ekipler, su baskınının yoğun olduğu Küçük Sanayi Sitesi (KSS), Melen Su Park ve Modern Sanayi Sitesi Proje alanında çalışmalara başlamak için su debisinin azalmasını bekliyor.

KSS VE MELEN SU PARK’TA SU POMPALAMA VE BALÇIK TEMİZLİĞİ YAPILACAK
10.07.2023 - 17:08
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi, şehir merkezi ve özellikle çevre ilçelerde etkili olan sağanak yağış ve sonrasında meydana gelen sel, su baskını ve heyelanların zararlarını gidermek için vakit kaybetmeden çalışmalarına başladı. 

   Tüm saha ekipleri, belli noktalarda gerekli araç ve teçhizatla hazır bulunarak koordinasyon halinde ihtiyaç olan yerlerde müdahalede bulunmaya devam ediyor. Gece saatlerinden itibaren kademeli olarak yürütülen çalışmalar kapsamında, kurum envanterinde bulunan araç ve personeller su baskının yoğun olduğu KSS, Melen Su Park ve Modern Sanayi Sitesi Proje alanında konuşlandı.

 

MELEN ÜZERİNDE SU SEVİYESİNİN AZALMASI BEKLENİYOR

   Bölgede çalışmalara başlamak üzere hazır bulunan ekipler, Melen havzasında su debisinin yüksek olması dolayısıyla su baskınının yaşandığı alanlardan belli miktar suyun çekilmesini beklerken bir yandan vidanjör yardımıyla su tahliyesine destek sağlamak için çalışıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de suların çekilmesi ile birlikte asfalt yolları yıkama ve balçık kaldırma çalışmalarını koordineli bir şekilde yürütmeye başlayacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar