Düzce Halk Ekmek için ilk 5 nokta belirlendi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün vatandaşların ekmeğe indirimli bir şekilde ulaşması için yaptığı girişimlerde sona gelindi. Düzcelilerin artık daha ucuz ekmeğe ulaşacaklarını söyleyen Özlü, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için sözümüzü tutuyoruz” dedi.

25.03.2022 - 14:17
Güncelleme 25.03.2022 - 14:17
Haber Merkezi

   Ekmek maliyetlerinin artması nedeniyle yapılan fiyat artışlarında ihtiyaç sahibi vatandaşların mağdur edilmemesi adına Düzce Belediyesi halk ekmek kuruyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün hassasiyetle üzerine durduğu ve insanların temel gıda maddesi ekmeğe daha ucuz bir şekilde ulaşması için başlattığı çalışmalar sona erdi. Belediye Meclisinden de onayı alınan halk ekmek için son düzenlemeler yapılıyor. 

"VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK"

   Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan Düzce Belediyesi Halk Ekmek Satış Noktasını son halini inceleyen Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce’deki dar gelirli vatandaşlarımıza ucuz ekmek satmak için meclisimizde ‘Düzce Belediyesi Halk Ekmek’ kurulması kararını aldık. Temel gıda maddesi olan ekmeğimizi vatandaşlarımıza daha ucuza almaları için verdiğimiz sözü tuttuk. Belirlediğimiz 10 noktada, satışlar bu satış noktaları üzerinden olacak. İlk etapta 5, ardından talebe göre 5 ekmek satış noktası daha yerleştirilecek” şeklinde konuştu. 

DÜZCE’DEKİ FIRINCILARLA ÇALIŞILACAK

   “İnsanların yürüyerek kolayca ulaşabileceği ve otobüs duraklarına yakın yerlere halk ekmek satış noktalarının koyulmasının vatandaşları yormayacağını düşünüyorum” diyen Başkan Özlü, “Arkadaşlarımızla satış noktalarının yerlerini belirledik. Düzce Belediyesi Halk Ekmek Satış Noktalarında ekmekleri maliyetine satışa sunacağız. Ekmeği de Düzce’deki anlaşacağımız fırınlara ürettireceğiz. Böylelikle hem vatandaşımızı hem de fırıncılarımızı mağdur etmemiş olacağız. Düzce Belediyesi Halk Ekmek hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.