FUARIN PARLAYAN YILDIZI DÜZCE OLDU!

Türkiye'nin en büyük turizm platformu olan Travel Turkey İzmir kapılarını açtı. 3 gün sürecek olan fuarın ilk gününde Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) çatısı altında fuara katılan Düzce Belediyesinin standı katılımcıların ilgi odağı haline geldi.

FUARIN PARLAYAN YILDIZI DÜZCE OLDU!
2.12.2021 - 15:12
Güncelleme 2.12.2021 - 15:14
Haber Merkezi

   Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB FUARCILIK A.Ş. işbirliği ile her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu haline gelen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nın 15’incisi bu yıl 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde İzmir’de kapılarını açtı. 3 gün sürecek olan fuarda Düzce Belediyesi de Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) çatısı altında "A HOL'deki yerini aldı. Düzce Belediyesi tarafından açılan stantta Düzce'nin Turizm alanlarının tanıtımının yanı sıra BELTUR tarafından da Düzce'ye özgü yöresel ürünlerin de tanıtımı yapılıyor.

BAŞKAN ÖZLÜ PROTOKOLÜ DÜZCE STANDINDA AĞIRLADI

   Fuarın ilk gününde Düzce Belediye Başkanı ve aynı zamanda BAKAB Başkanı olan Dr. Faruk Özlü misafirlerini Düzce standında ağırladı. Başkan Özlü’yü belediye meclis üyeleri de yalnız bırakmadı. 

   Fuarın açılış konuşmalarının ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşker, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu,İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir TSO Başkanı Mahmut Özgener, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, TÜRSAB Başkanı Firuz Barbaros Bağlıkaya Düzce Standını ziyaret etti. Başkan Özlü Düzce standında şehrin turizm noktalarını anlattı ve misafirlere de çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Özlü fuardaki diğer standları da gezerek bilgi almayı da ihmal etmedi.

BÖLGENİN TURİZM POTANSİYELİNİ TETİKLEMEK İSTİYORUZ

   Travel Turkey fuarının verimli geçeceğine inandığını kaydeden başkan Özlü; "Travel Turkey İzmir fuarına Batı Karadeniz Kalkın Birliği olarak katıldık. Güçlü bir açılış oldu ve güçlü bir katılım var. Batı Karadeniz bölgesini turizm açısından geliştirip güçlendirmek için bu fuara katılmak son derece önemli. Bu fuarın hazırlanmasında katılım sağlanmasında katkı sağlayan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

   İstanbul'dan, Ankara'dan ve Türkiye'nin farklı noktalarından bir bölgeye yapılan seyahat ve bir bölgede yapılan organizasyonlar daha büyük sinerji meydana getirir. Kastamonu'dan Düzce'ye kadar bir hat düşünün, Kastamonu Karabük, Safranbolu, Bartın gibi illerimizi kapsayan bir organizasyon güçlü bir sinerji meydana getirir. Birlik olarak bölgenin turizm potansiyelinin tetiklenmesine katkı sağlamak istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu. 

   Travel Turkey Turizm fuarı 4 Aralık Cumartesi gününe kadar misafirlerini ağırlayacak.


 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.