MİNİKLERDEN AFAD’A ZİYARET!

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Çocuk Kulübü öğrencileri, 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü öncesinde Düzce AFAD İl Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi. Çocuklar doğal afetlerde yapılması gerekenleri AFAD uzmanlarından öğrendi.

MİNİKLERDEN AFAD’A ZİYARET!
10.11.2021 - 15:54
Güncelleme 10.11.2021 - 16:30
Haber Merkezi

   Dünyada yaşanan doğal afetlere karşı toplumu bilinçlendirmek, bu afetler sonucunda maddi ve manevi kayıpları en aza indirmek, doğal afetlerin etkisini azaltmak amacıyla daha duyarlı bir neslin yetiştirilmesi adına farkındalık oluşturmak için 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü öncesinde Düzce Çocuk Kulübü tarafından unutulmadı.

   Bahçeşehir bölgesindeki AFAD İl Müdürlüğüne giden Çocuk Kulübü öğrencileri, ilk olarak afetlerle ilgili animasyon filmi izledi. Ardından deprem ve doğal afetlerde nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi alan öğrenciler, AFAD müdürlüğü hizmet binasını gezdiler. Öğrenciler arama kurtarma araçları, ekipmanları ve malzemelerini yakından da tanıyarak keyifli ve öğretici bir gün geçirdi.

   Afet Eğitimi Hazırlık Günü’nü unutmayan miniklere AFAD uzmanları tarafından hediyeler de takdim edildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.