Rektör Çakar, Başarılı Akademisyen ve Öğrencileri Tebrik Etti!

Düzce Üniversitesi Rektörlük Çalıştay Salonu’nda düzenlenen programa; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. M. Akif Öncü, Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, Düzce Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Özkan Şahin, akademisyenleri ve öğrenciler katılım sağladı.

Rektör Çakar, Başarılı Akademisyen ve Öğrencileri Tebrik Etti!
1.12.2021 - 15:51
Güncelleme 1.12.2021 - 15:53
Haber Merkezi

   Yaptıkları akademik çalışmalarla ve aldıkları patentlerle Düzce Üniversitesi’nin değerine değer katarak, dünyanın en etkili bilim insanları sıralamasına adını yazdıran akademisyenler, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) ve TÜRKPATENT iş birliğinde düzenlenen 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'21'de patent alan akademisyenler ve Teknofest 2021’de 1.lik alarak dereceye giren öğrenciler ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hepsini teker teker tebrik etti.

   Düzce Üniversitesi’nin yakaladığı başarılarda büyük emekleri olduğunu söyleyen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, akademisyenlere ve öğrencilere yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Düzce Üniversitesi’nin Türkiye ve dünya sıralamaları arasında önemli bir konuma yükseldiğini hatırlatan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Üniversitemizin kurumsal gelişimine katkı sağlayan ve kurumsal tarihine giren sizleri tebrik ediyorum. Sizlerle birlikte çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Yarışmalara katılan, projeler üreten, şirketleşme yoluna giden, tüm akademisyenlerimize ve öğrencilerimize, tüm zorluklara göğüs gererek başarı elde ettikleri için gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

   Gelecekte yapmak istedikleri çalışmalar hakkında da Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile bilgi alışverişinde bulunan Üniversitemiz mensupları, kendilerine bu fırsatı veren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başta olmak üzere, Üniversitemiz yönetimine teşekkür etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.