Profesyonel Fotoğraf ve Video Teknolojileri Anlatıldı

Düzce Üniversitesi Radyo-Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği “Profesyonel Fotoğraf ve Video Teknolojileri” adlı workshop etkinliğinde Canon Ürün Uzmanı Cüneyt Akman bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Profesyonel Fotoğraf ve Video Teknolojileri Anlatıldı
8.11.2023 - 12:54
Haber Merkezi

   Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Radyo-Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Evren Günevi Uslu, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert, Öğr. Gör. Murat Uslu, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım gösterdi.

   Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Murat Uslu’nun yaptığı programda Cüneyt Akman, sektörün gelişim sürecinde iletişim ve medya sektöründe üretim yapan firmaların son kullanıcı görüşlerine kapalı olduğunu; ancak günümüzde bu anlayışın kırılmasıyla birlikte kullanıcılardan geri bildirimlerin değerlendirilmesiyle birlikte medya teknolojisinde de önemli gelişmeler olduğunu vurguladı.

   Sektörde kullanılan ürünlerin önemine de değinen Cüneyt Akman, çalışanların kullandığı ürünleri tanımasının da işin kalitesini artıracağını dile getirdi. Son teknoloji gelişmelerinden sonra fotoğraflarda şifreleme işlemi geliştirilmeye başlandığı bilgisini veren Akman, şifreleme sayesinde orijinal ile işlem yapılmış fotoğrafların ayırt edilebileceğini ifade etti.

   Kullanılan ekipmanların uyumunun önemine de değinen Cüneyt Akman, çalışanların ustalaşması için bu ürünleri iyi tanıması gerektiğini vurguladı. 

   Program, katılımcıların medya sektöründe kullanılan ekipmanları incelemesi ve merak ettikleri sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar