İTFAİYE EKİPLERİ TEYAKKUZDA!

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıların ardından sabah saatlerin itibaren teyakkuza geçti. İtfaiye ekipleri gelen her ihbarı değerlendirerek çatı uçmasından ağaç devrilmesine, trafodan anız yangınına kadar 100'den fazla vakaya müdahale etti.

İTFAİYE EKİPLERİ TEYAKKUZDA!
30.11.2021 - 13:05
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan şiddetli rüzgar uyarısıyla yaşanabilecek olumsuzluklara karşı teyakkuza geçti. 

   İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, yaşanan şiddetli fırtınadan dolayı kent genelinde yaşanan çatı uçması, ağaç devrilmesi, gibi vakalara anında müdahale ederek çevreye savrulan çeşitli materyalleri kaldırdı. 

   Kentin bir çok bölgesinden gelen ihbarları anında değerlendiren ekipler, şiddetli rüzgârdan dolayı şehir merkezinde devrilen tabela, levha gibi tehlike oluşturabilecek malzemeleri toplarken, çatıları uçan binalar başta olmak üzere trafo ve anız yangınları ile devrilen ağaçların kaldırılmasına yönelik gerekli güvenlik tedbirlerini alarak müdahalede bulundu.

İZİNLER DURDURULDU

   İtfaiye Müdürlüğü, olumsuz hava şartlarına müdahalenin hızlı ve düzenli şekilde işletilmesi adına izindeki personellerini de geri çağırarak gece boyunca teyakkuzda hareket ederek yaklaşık 100 vakaya müdahale ederek yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmiş oldu.

   Ekipler, rutin çalışmaların yanısıra hava şartları normale dönünceye kadar teyakkuz halinde olacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.