Cemşit açıklamasını Vali'nin fotoğraflarıyla tekrarladı

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Valisi Cevdet Atay'ın köy gezilerini vurgulayarak açıklamada bulunmuştu. Cemşit açıklamasını tekrarladı ve "Sayın valimiz de köylere eldiven ve tırpan misinası dağıtmak yerine Düzce’nin gerçek sorunları ile mücadele edecek olur ise valimizi sırtında taşıyacak ilk parti de Cumhuriyet Halk Partisi olacağından kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.

Cemşit açıklamasını Vali'nin fotoğraflarıyla tekrarladı
15.08.2022 - 16:35
Güncelleme 15.08.2022 - 16:52
Haber Merkezi

   CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit geçtiğimiz günlerde "Son dönemde sayın valimiz ile devlet erkânının hızlanan köy ziyaretlerinin sebebini soruyoruz" şeklinde açıklamada bulunmuştu.

   Cemşit, konuyla alakalı bir açıklama daha yaptı. Açıklamasına ek olarak bu kez Vali Cevdet Atay'ın Düzce Milletvekilleri ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu'nun bulunduğu bir fotoğrafı da ekledi..

   Valilerde siyasiler gibi geziler yapmaya başladı diyen Cemşit; "İktidarın çaresiz çırpınışları artık halk nezdinde karşılık bulmamaktadır" dedi.

   İktidarın  kaybetme korkusu yaşadığını vurgulayan Cemşit: "Cumhurbaşkanı dahil illerdeki bütün mülki amirler istedikleri yere istedikleri zaman gitmelerinde hiçbir problem yoktur ancak 21 yıllık AKP serüveninin sonunda, kaybetme korkusunu hisseden iktidar, 15 sene sonra nasıl ve neden Cemevi’ne gitme ihtiyacı duydu ise siyaset üstü olması gereken valiler de siyasiler gibi geziler yapmaya başladılar. Yaşanan durum sadece bundan ibarettir. Vatandaşlarımız da bunun gayet farkındadır. Çaresiz çırpınışları artık halk nezdinde karşılık bulmamaktadır.

   Şunu bilmenizi isteriz ki, yaptığımız ve yapacağımız eleştiriler bizzat milletin haklı isyanından gelmektedir. Ana muhalefet partisinin bir il başkanı olarak milletin eleştirilerine kamuoyuna taşımamız bizim vazgeçmeyeceğimiz görevimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nde milletvekilinden bakanlarına, valisinden cumhurbaşkanına istisnasız herkes Türk Milletinin refahı için çalışmakla görevli birer memurudur. Sayın Valimiz'de köylere eldiven ve tırpan misinası dağıtmak yerine Düzce’nin gerçek sorunları ile mücadele edecek olur ise valimizi sırtında taşıyacak ilk parti de Cumhuriyet Halk Partisi olacağından kimsenin şüphesi olmasın.

   Ayrıca sahada olan siyasiler veya mülki amirleri, ekonomik krizin, geçim sıkıntısının dayanılmaz bir hal aldığı, yaşam kalitesinin azaldığı ülkemizde, olanları daha iyi görebilmeleri için pazaryerlerine, marketlere, halk ile beraber alışverişe davet ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

"Milletimiz öncelikle dürüstlüğünüzü bekler"

   Cemşit kötü niyetli insanlara vatandaşımızın karnı tok diyerek; "Gelelim medyadan kara propaganda dışında milletimize anlatacak bir şeyi olmayanlara. Yapılan yolsuzluklardan, devleti soyup soğana çeviren beşli çeteden, kamudaki torpil düzeninden, birinden olmayan iş adamlarına terör sopası ile çökmeden, yıllık %176 enflasyondan, hayat pahalılıklarından, bitirilen tarımdan, itibarsız dış politikadan, göçmen ve sığınmacı problemlerinden, gençlerimizin düştüğü uyuşturucu batağından konuşmak yerine dezenformasyon üretmekle uğraşan kötü niyetli insanlara milletimizin artık karnı tok. Vatandaşın gündeminden uzak olanların, gönüllerde yer bulacaklarını düşünmeleri tatlı bir hayalden fazlası değildir. Gönüllere dokunmak için milletimiz öncelikle dürüstlüğünüzü bekler. Bir gönüle dokunmak marifettir, bir gönülü inşa etmek sanattır, mahzun miskin mazluma liman olmak ilahi saadettir lakin günümüzde bunlar çok istismar edilmektedir, ne hikmettir?" şeklinde konuştu.