Semih Cemşit 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Semih Cemşit 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı
14.03.2023 - 14:09
Haber Merkezi

   Sağlık personelinin yaşadığı sıkıntılara değinen Cemşit, deprem bölgesinde çalışan sağlık çalışanlarına şükranlarını sunduğunu belirterek, tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı. 14 Mayıs’tan sonra sağlık çalışanlarının sorunlarını kapsamlı bir şekilde çözeceklerini belirten Cemşit, ‘’Tıp Bayramı vesilesi ile bütün sağlık çalışanlarımıza saygılarımı sunuyorum. Büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Özellikle deprem bölgesinde, saatlerce uyumadan, mesai saatini nedir bilmeden, canla başla bir mücadele veriyorlar’’ dedi.  

"SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAKLARINI ALACAK"

   Sağlık çalışanlarının ücretleri ve özlük hakları ile ilgili çalışma yapacaklarını belirten Cemşit, ‘’Sağlık çalışanlarının çalışma şartlarını, ücretlerini ve özlük haklarını iyileştirerek toplumda hak ettikleri itibarı yeniden kazandıracak, ek göstergelerinde yeni düzenlemelere gideceğiz. Bununla beraber, sağlık personeli sayısında OECD ortalamalarına ulaşmayı hedefleyeceğiz.  Ücret konusunda da bir sıkıntılı durum döner sermayeden alınan paylarda yapılan kesintiler. Bu konuya da çalıştık. Sağlık çalışanlarının hastalık dönemlerinde döner sermaye paylarından kesinti yapılmamasını sağlayacağız.’’ şeklinde konuştu.

"SAĞLIK ÇALIŞANLARI ARASINDA AYRIM YAPILMAYACAK"

 
   Hakkını arayan sağlık personelinin arasında yapılan ayrımcılığa son vereceklerini belirten Cemşit, ‘’Sağlık çalışanlarının sendika ve oda üyeliklerinin bir ayrımcılık sebebi olarak kullanılmasına asla izin vermeyeceğiz. Hasta ve sağlık çalışanlarının haklarına riayet edilmesini sağlayacağız. Aynı zamanda sağlıkta şiddet vakalarında etkin soruşturma ve kovuşturma yapılmasını sağlayacak, ceza ve yaptırımları daha caydırıcı hale getirecek ve sağlık çalışanlarına karşı şiddet suçunda iyi hal ve infaz indirimi uygulanmamasını sağlayacağız. Sağlık çalışanlarının mesleki saygınlığı bizim için çok değerli bir konu. Bu konu üzerinde hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Bunun için, Mesleki itibarsızlaştırmanın önüne geçmek için siyaset dilini değiştirecek, eğitim ve iletişim mecraları yoluyla toplumsal bilinçlendirme programları uygulayacağız. Her bir şiddet vakasının kök nedenlerini sürekli araştıran bir gözlem mekanizması oluşturarak şiddet ile sistematik olarak mücadele edeceğiz.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.