Darıyerli: Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur

CHP Düzce Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli 14 Mart Tıp Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Darıyerli: Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur
14.03.2023 - 12:42
Haber Merkezi

   14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan CHP Düzce Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli, "İnsanların vazgeçemeyeceği temel hak olan sağlıklı hayat, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Tüm bireylerin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması, insan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir" dedi.

"Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur"

   "Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur" diyen Darıyerli, "Her alanda müreffeh, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. İki yılı aşkın bir süredir Covid-19 pandemisi ile mücadelede sağlık çalışanlarımızın ne kadar önemli bir görevde bulunduklarını, ne kadar kutsal bir meslek yaptıkları, hayatlarını ortaya koyarak, gece gündüz demeden büyük fedakârlıklarla çalıştıklarını bir kez daha gördük. Canları pahasına görev yapan sağlık personelimizin, bu süreçte göstermiş olduğu büyük çaba, gayret ve fedakârlıklar her türlü takdirin üzerindedir. Sağlık ve tıp camiasının her çalışanı, toplumsal refahın artmasına da önemli katkılar sunmaktadır ki, bu nedenle emeklerinin değerine de paha biçemeyiz.

   Bu vesileyle hayatımızın her anında yanımızda olan ve kendilerine çok şey borçlu olduğumuz hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor; tüm insanlığa sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.